אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אורבוטק: צניחה של 32% בהכנסות ל-98.9 מיליון דולר ברבעון

אורבוטק: צניחה של 32% בהכנסות ל-98.9 מיליון דולר ברבעון

ההפסד הסתכם ב-12.3 מיליון דולר, בהשוואה לרווח נקי של 18.6 מיליון דולר אשתקד. פיטורי העובדים וההתייעלות יחסכו עד 12 מיליון דולר לחברה בשנה הבאה

05.11.2012, 13:20 | שי סלינס

אורבוטק, העוסקת בייצור מתקני בדיקה לתעשיית השבבים ולתעשיית המסכים השטוחים, דיווחה היום (ב') על תוצאותיה לרבעון השלישי של השנה ודיווחה על הפסד של 12.3 מיליון דולר, בהשוואה לרווח נקי של 18.6 מיליון דולר אשתקד.

קראו עוד בכלכליסט

הכנסות אורבוטק ברבעון הסתכמו ב-98.9 מיליון דולר, לעומת הכנסות של 144.4 מיליון דולר ברבעון השלישי של 2011.

לפני כשבועיים הודיעה החברה כי תפטר 100 עובדים ברחבי העולם, כאשר מתוכם 30 עובדים יאבדו את מקום עבודתם בישראל. בסך הכל מעסיקה החברה כ-1,700 עובדים בעולם במוכם כ-600 בישראל.

בתוך כך באורבוטק צופים שצעדי ההתייעלות והארגון מחדש בהם היא נוקטת יביאו לחסכון בסך של 10 - 12 מיליון דולר בהוצאות החברה בשנת 2013.

מפעל אורבוטק ביבנה, צילום: טל שחר מפעל אורבוטק ביבנה | צילום: טל שחר מפעל אורבוטק ביבנה, צילום: טל שחר

עוד דיווחה החברה כי בכוונתה לבצע תוכנית לרכישה עצמית של מניותיה בהיקף של כ-30 מיליון דולר. רכישה זו תתבצע, בין היתר, על בסיס מחיר המניה ותנאי השוק, ובהתאם לכללים המקובלים.

רני כהן, נשיא ומנכ"ל אורבוטק, אמר היום עם פרסום התוצאות כי "רמת ההכנסות הנמוכה מהצפוי, כפי שבאה לידי ביטוי ברבעון השלישי של 2012, ושככל הנראה תתבטא גם ברבעון הרביעי של השנה, משקפת את הסביבה העסקית המאתגרת ואת רמת אי הוודאות הגבוהה הקיימת בתעשיות בהן פועלת החברה בפרט, ובכלכלה העולמית בכלל".

"גורמים אלה השפיעו על רמת ההוצאות המסחריות והצרכניות בקרב הלקוחות, ואצל חלק מהיצרנים בתעשיית ה-PCB הוחלט לדחות החלטות לגבי ביצוע השקעות הוניות. לפיכך, אנו נוקטים בצעדים על מנת להתאים את החברה ואת מצבת כוח האדם הגלובאלית שלה, תוך המשך השקעה בפיתוח יכולות מוצר מרכזיות, שיאפשרו לנו לשמור ואף לשפר את מעמדנו המוביל בתעשיות שבהן אנו פועלים, ויפעלו לטובתנו ברגע שתנאי השוק ישתפרו".

החברה, נמצאת בתקופה של האטה והתוצאות החלשות של הרבעון לא מפתיעות. לפני כחודש עדכנה החברה מטה את תחזית ההכנסות ל-2012, זאת, על רקע הדרישה החלשה השנה לציוד בדיקה למסכים שטוחים. מדובר בפעם השנייה תוך חודשיים שהחברה מעדכנת מטה את תחזית ההכנסות שלה.

תגיות