אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שנת מאסר למפיק המופע של פול מקרטני: לא שילם מס של 2.6 מיליון שקל צילום: אי פי אי

שנת מאסר למפיק המופע של פול מקרטני: לא שילם מס של 2.6 מיליון שקל

דוד ז'רז'בסקי הורשע באי דיווח על הכנסות המופע ב-2009. השופטת: "יש להתחשב בנסיבות המיוחדות - מדובר בחשבונית מס אחת ובהסתבכות יחידה"

05.11.2012, 14:43 | זוהר שחר לוי
בית משפט השלום בתל אביב גזר היום (ב') שנת מאסר בפועל על המפיק דוד ז'רז'בסקי שהורשע באי דיווח על הוצאת חשבוניות בסך של 17 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

ז'רז'בסקי, בעל חברת ההפקות ז'רז'בסקי ניהול ויזמות בע"מ, הוא מפיק ותיק שארגן בישראל הופעות אמנים רבות, בין היתר את הופעתה של לורן היל. העבירות שייחס לו כתב האישום נגעו למופע מדובר אחר – הופעתו של הזמר פול מקרטני בישראל בספטמבר 2009.

לפי כתב האישום, שהגיש עו"ד מיכאל פינקלשטיין מטעם רשות המסים, בעקבות ההכנסות ממכירת הכרטיסים למופע הוציאה החברה חשבונית מס על 17 מיליון שקל, שהמס הגלום בה היה בסך 2.6 מיליון שקל, אולם בדו"חות התקופתיים שהוגשו למע"מ לא דווח על החשבונית והמס לא הועבר לרשויות מע"מ.

ז'רז'בסקי הודה במיוחס לו, ובעקבות זאת הורשע, ביחד עם חברת ההפקות שבבעלותו, בעבירה של הוצאת חשבונית ואי דיווח על המע"מ. בטרם נגזר עונשו ביקש סנגורו של המפיק, עו"ד ירון גולדמן, לזקוף לזכותו את נסיבותיו האישיות, תרומתו הפעילה לחיי התרבות במדינה וכן את קריסתו הכלכלית שהותירה אותו בחובות עצומים וללא רכוש. גם ז'רז'בסקי עצמו הביע צער וחרטה, טען כי מדובר במעידה יחידה וחד פעמית, והבטיח לשלם את הכספים. "מה שבניתי משך שנים קרס לגמרי", אמר, "זה חיים של מי שבנה מסלול מאוד מוצלח ומוערך ובוקר אחד זה התפוצץ".

מקרטני בהופעה. המפיק לא דיווח על ההכנסות, צילום: אי פי אי מקרטני בהופעה. המפיק לא דיווח על ההכנסות | צילום: אי פי אי מקרטני בהופעה. המפיק לא דיווח על ההכנסות, צילום: אי פי אי

"יש לומר אל נכון", כתבה השופטת שריזלי בגזר הדין, "כי העובדות הכרוכות בתיק זה ובהסתבכותם של הנאשמים בהחלט יוצאות דופן, שהרי לא דומה עוצמת הפגיעה של מעשים שיטתיים אשר נמשכו מספר שנים לעוצמת הפגיעה שגרמה מעידה אחת ויחידה שמעדו הנאשמים שלפניי. במבחן התוצאה - לא ניתן להתעלם מסכום המס העצום שגרעו הנאשמים מהאוצר, סכום שעשו בו כבתוך שלהם".

יחד עם זאת ציינה השופטת שיש להתחשב בנסיבותיו האישיות של המפיק, "ובעיקר בעובדה שמדובר בחשבונית מס אחת ויחידה ובהסתבכות יחידה". ז'רז'בסקי נידון לשנת מאסר בפועל, קנס כספי של 100 אלף שקל ו-15 חודשי מאסר על תנאי. חברת ההפקה, שהינה חדלת פירעון בשלב זה, נקנסה בסכום סמלי של אלף שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
לאלה שלא קולטים: את המס החברה חייבת בכל מקרה
ראשית, הערה קטנה לשופטת הנכבדת: באמת המורשע הוא אדם יקר. כולה מעידה חד-פעמית וחשבונית אחת מסכנה שהעלים...... (מהם 17 מיליון ביני ובינך?). שנית, הערה או נכון יותר שאלה גדולה למעלים השובב: תגיד, אתה אהבל? להעלים הכנסה (הכל או חלק הארי) מהמופע של פול מקרתני?....זה לא כמו להשתין מהמקפצה??? (כאילו שלטונות המס לא ידעו שהיתה הפקה, שפול הופיע וז'רז'בסקי היה המפיק?......). מה שכן, יכול להיות שהבנאדם העלים כי ראה כאן הזדמנות חד-פעמית להחזיר חובות לנושים, כי הרי עם המדינה אפשר תמיד להסתדר. עובדה.
הקנס והמאסר הם העונש  |  05.11.12
לכל התגובות