אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפשרה של לוקר לערוץ 10: פריסת חוב והארכת זיכיון עד 2015 צילום: אריאל בשור

הפשרה של לוקר לערוץ 10: פריסת חוב והארכת זיכיון עד 2015

על פי הצעתו של מנכ"ל משרד ראש הממשלה, החוב של הערוץ בהיקף 65 מיליון שקל ייפרס על פני 3 שנים. בעל המניות הדומיננטי, רון לאודר, יצטרך להעמיד בטחונות בגובה החוב בלבד

05.11.2012, 16:48 | שלי פריצקר

מנכ"ל משרד ראש הממשלה, הראל לוקר, שעומד בראש הוועדה לגיבוש הסדר חוב של ערוץ 10 שמינה שר האוצר הציג הצעת פשרה.

קראו עוד בכלכליסט

על פי המתווה של לוקר, החוב של ערוץ 10 בהיקף 65 מיליון שקל ייפרס על פני 3 שנים, רון לאודר יצטרך להעמיד בטחונות על החוב ולא יידרש להזרים סכומים נוספים. זיכיונו של הערוץ יוארך עד 2015, תום תקופת הזיכיון של קשת ורשת בערוץ 2. בעוד 3 שנים הערוץ יוכל לקבל רישיון אם לא יבצע הפרות נוספות ויעמוד בתנאי הרישיון. הפתרון החדש דורש שינויי חקיקה.

יואב הלדמן, מנכ"ל ערוץ עשר 10, צילום: סיון פרג יואב הלדמן, מנכ"ל ערוץ עשר 10 | צילום: סיון פרג' יואב הלדמן, מנכ"ל ערוץ עשר 10, צילום: סיון פרג

המתווה החלופי נועד למנוע מצב שבו היועץ המשפטי לממשלה לא היה מאשר את ההסדר שהציע האוצר בשל תקופת הבחירות.

כחלק מההצעה של לוקר, דמי התמלוגים שמשלמים זכייניות הטלוויזיה המסחרית מדי שנה, יבוטלו. בנוסף עם השלמת החקיקה לאיחוד המועצות המפקחות על השידורים - הרשות השנייה ומועצת הכבלים והלוויין - דמי הזיכיון יבוטלו. מדובר בתשלומים של עשרות מיליוני שקלים בשנה שיקלו על גופי השידור.

אתמול הציגה ועדת לוקר הסדר אחר בפני ערוץ 10 שדרש ערבויות והזרמות גבוהים מכפי שערוץ 10 היה מוכן לשים בשל מצבו הכלכלי. לוקר עצמו לא נכח אמש בישיבה. על פי אותו הסדר תמורת הלוואה של 65 מיליון שקל לכיסוי חובות הערוץ, הבעלים רון לאודר יצטרך לשלם ערבויות בהיקף כולל של כ-300 מיליון שקל (כולל ערבויות לרישיון). בנוסף, לאודר יצטרך להזרים 85 מיליון שקל ולשלם את החובות השוטפים של הערוץ בהיקף 45 מיליון שקל.

יו"ר ערוץ 10 אבי בלשניקוב: "אינני יודע על כך דבר, מעולם לא דיברו איתנו על המתווה הזה. יחד עם זאת כל פתרון ראוי שיוביל להמשך פעילותו של הערוץ לעוד שנים רבות תוך שמירת עצמאותו ייבדק בכובד ראש".

גם באוצר לא שמעו על החלופה של לוקר, שם טוענים כי מחר תתקיים פגישה נוספת עם ערוץ 10.

תגיות