אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעלי השליטה עובדיה ורויכמן מתפטרים מדירקטוריון פולאר השקעות

בעלי השליטה עובדיה ורויכמן מתפטרים מדירקטוריון פולאר השקעות

השניים חולקים את השליטה בחברה עם ז'יל פלדמן, שהתנגד לאחרונה לאשר להם פוליסת ביטוח נושאי משרה. מאשימים את פלדמן בביצוע עסקאות בעלי עניין ללא אישור האסיפה

15.11.2012, 18:29 | אסף גילעם

למרות התקדמות המשמעותית במגעים בין חברת פולאר השקעות ונושיה להסדר, בעלי השליטה ממשיכים להתקוטט.

קראו עוד בכלכליסט

השליטה בחברת הנדל"ן המניב נחלקת בין איש העסקים האמריקאי ז'יל פלדמן (39.8%) לבין דסטני גלובל (32.6%) שבשליטת אבי רויכמן ואבי עובדיה. רויכמן ועובדיה הגישו היום (ה') את התפטרותם מהדירקטוריון בעקבות העובדה שבאסיפת בעלי המניות האחרונה התנגד פלדמן לאשר להם ביטוח נושאי משרה. התנגדותו של פלדמן הובילה לכך שההצעה לא אושרה, והשניים נותרו ללא ביטוח.

הצעד האחרון של השניים חושף את הטינה שבין בעלי השליטה בחברה. בספטמבר האחרון, ניסתה החברה לאשר לכלל הדירקטורים שלה, כולל רויכמן, עובדיה ופלדמן (אשר כיהן באותו הזמן כיו"ר הדירקטוריון) הארכה של פוליסת הביטוח בשנה – מבלי להביא את הנושא לאסיפת בעליה המניות. ההחלטה אושרה על ידי הדירקטוריון וועדת הביקורת שלו, אך לידר השקעות (המחזיקה 9.5% מהון החברה) דרשה כי הנושא יובא לאסיפה. בעקבות זאת זימנה החברה אסיפה ל-7 בנובמבר, אך בטרם הגיע המועד, התפטר פלדמן בסוף אוקטובר מתפקידו היו"ר ומינה את יצחק תורג'מן, נציגו בארץ, במקומו.

האסיפה התקיימה במועד, ועם חשיפת התוצאות לפני כשבוע, גילו עובדיה ורויכמן, כי עקב התנגדותו של פלדמן בלבד, לא אושר להם הביטוח. עם הגשת התפטרותם היום, העלה עובדיה את הטענה כי "החברה מעורבת בעסקאות בעלי שליטה אשר בעל שליטה זכאי לרווחים מכוחן, אשר בוצעו ללא אישור האסיפה הכללית ועל סמך חוות דעת משפטית".

ז ז'יל פלדמן, בעל שליטה בפולאר השקעות ז

אתמול פרסמה החברה את טיוטת שטר הנאמנות החדש של מחזיק האג"ח של החברה, כחלק מההסדר המתגבש. מחזיקי האג"ח, להן חייבת החברה כ-109 מיליון שקל, הינם הנושים הגדולים ביותר שלה. בנוסף לחברה חוב לקרן המנוף אוריגו בהיקף של כ-65 מיליון שקל ועוד כ-18 מיליון שקל לבנקים.

לאחר מו"מ ממושך של כשנה, בין החברה המנוהלת על ידי אורי שני, קרן אוריגו ונציג המחזיקים, עו"ד עדי פיגל, הגיעו הצדדים להבנות בהן קרן המנוף הסכימה לוותר על מספר שעבודים שניתנו לה לטובת מחזיקי האג"ח, שמצידם הסכימו לפריסה מחודשת של החוב. ההצעה צפויה לעלות להצבעת המחזיקים בימים הקרובים.

בנוסף, כחלק מההסדר, בעלי השליטה אמורים להתחייב להזרים כספים במסגרת הנפקת זכויות אשר מתוכננת לצאת לפועל, במידה ויאושר ההסכם. פלדמן עצמו, אשר חייב לחברה כ-12 מיליון שקל, אמור להזרים לה 4 מיליון שקל, ולהעמיד ביטחונות לתשלום של 8 מיליון שקל הנותרים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות