אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נפטרה לאה גוטליב, מייסדת גוטקס צילום: אלעד גרשגורן

נפטרה לאה גוטליב, מייסדת גוטקס

גוטליב, שייסדה בסוף שנות ה-50' את חברת בגדי הים נפטרה בגיל 94. מהחברה נמסר: "הביאה את בשורת האופנה הישראלית לעולם כולו"

17.11.2012, 20:41 | לרה רוטר

לאה גוטליב, מייסדת חברות בגדי הים "גוטקס" ו"לאה גוטליב" נפטרה היום בערב (שבת) בגיל 94.

את חברת בגדי הים "גוטקס" ייסדה גוטליב בסוף שנות החמישים בישראל ביחד עם בעלה ארמין. בשנת 1997 נרכשה החברה על ידי חברת אפריקה ישראל ובשנת 2009 הועברה בעלות החברה כולה לידיו של איש העסקים ג'ואי שוובל שכיום מתפקד כיושב ראש של קבוצת גוטקס ישראל.

לאה גוטליב, המקימה והמעצבת הראשונה של חברת "גוטקס", העמידה עבור נשים ישראליות ליין של בגדי ים במראה עשיר וברוח האופנה העילית ובשנת 2005, כשמונה שנים לאחר מכירת "גוטקס", המשיכה לספק מעיצוביה תחת המותג LEA הנושא את שמה.

ג'ואי שוובל , יושב ראש גוטקס ומנכ"ל החברה רוני גרונדלנד אמרו היום: "אנו מרכינים ראש לזכרה של מייסדת גוטקס הגברת לאה גוטליב, שהיתה מעמודי התווך של האופנה הישראלית מאז קום המדינה. הגב' גוטליב הביאה את בשורת האופנה הישראלית לעולם כולו. אנו בגוטקס בשיתוף מוזיאון העיצוב בחולון, נקיים בעתיד תערוכה שתציין את פועלה".

הלוויה תיערך מחר, יום א', בשעה 15:00, בבית הקברות שבכפר שמריהו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
לאה גוטליב חלוצה אמיתית .
זכיתי לעבוד ב"גוטקס" קצת יותר משלוש שנים מלאות בסיפוק . מקום תוסס חי ובועט. גם בתקופת מלחמת המפרץ הראשונה. משפחת גוטקס דאז הייתה מאוד קפדנית מדוייקת ונעימה עים כל הלחצים שבעבודה. ההכנה לעונות ולשיווק היו רוויות באקשן מטורף , אנספור של אריגים נפרשו על שולחנות ותחת ידייהם הנאמנות של כל עובדי החברה מוצרים עים נשמה הגיעו לשווקים הכי רחוקים על פני הגלובוס. {זכיתי לכתוב גם יצירה שיר על דגם שנקרא כמדומני "צ'רדס" אשר תורגם להונגרית לגברת לאה גוטליב ז"ל}. יהי זיכרה ברוך.
עמנואל כהן , רמת גן  |  11.12.12
5.
אישה מוכשרת מאוד
אני לא מכיר אותה היטב אך את שמה שמעתי מאשתי ובעתונות. בתור מישהו שחי בארהב כבר שנים רבות אני יכול לומר שגוטקס היא חברה ידועה בחנויות יוקרה, עד כדי כך שכבר שמעתי כמה פעמים את הבדיחה: הדבר הראשון שעושים כשקונים בגד ים הוא לא ללכת לים, אלא ללכת לעורך דין, כדי לצרף אותו לצוואה ולירושה. כל הכבוד לה, גם מבחינת פריצת הדרך האופנתית וגם מהבחינה המסחרית.
דוד , ארהב  |  18.11.12
לכל התגובות