אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברות תחליפי החלב ידרשו פיצוי על ביטול מכרז בתי החולים צילום: עמית שעל

חברות תחליפי החלב ידרשו פיצוי על ביטול מכרז בתי החולים

השבוע הודיע משרד הבריאות לחברות תחליפי החלב על ביטול המכרז בטענה כי לאחר פסילת החברות טבע ומדיצ'י, אין מינימום של שלוש משתתפות במכרז

21.11.2012, 08:22 | אורנה יפת

יצרניות ויבואניות תחליפי החלב טוענות לנזק כספי שנגרם להן כתוצאה מביטול המכרז לאספקת תחליפי חלב לבתי החולים הממשלתיים.

קראו עוד בכלכליסט

ל"כלכליסט" נודע כי החברות מכמתות בימים אלו את הנזק ועוסקות בגיבוש דרישותיהן לפיצוי עליו. "לא נאמרה המילה האחרונה בנושא, וצפויה התדיינות משפטית ארוכה בטרם ייצא מכרז חדש", אמר גורם בענף תחליפי החלב.

ביום שני הודיע משרד הבריאות לחברות תחליפי החלב על ביטול המכרז בטענה כי לאחר פסילת החברות טבע ומדיצ'י, אין מינימום של שלוש משתתפות במכרז. בהחלטה על הביטול כתבה ועדת המכרזים במשרד כי "המכרז נמצא בשלב מקדמי של בחינת עמידת המציעים בתנאי הסף, ומשכך הרי שביטולו, בשלב זה, אינו פוגע במי מהמציעים".

אך הגשת הצעה לאספקת תחליפי החלב היתה הליך ארוך ומורכב, ובחברות טוענים כי צוותים שכללו מנכ"לים, עורכי דין, אנשי סחר ויועצים אסטרטגיים, שחלקם הגיעו מחו"ל, בדקו במשך חודש ימים אם משתלם כלכלית לגשת למכרז.

במסגרת ההכנה למכרז הגישו טבע, מטרנה וסימילאק כמאה שאילתות למשרד הבריאות. גורם אחר בענף אמר ל"כלכליסט" כי "עוד לפני שמשרד הבריאות בדק ועוד טרם יצא למכרז החדש, הוא החליט שאין לנו נזקים. אנחנו בודקים את עלויות ההגשה למכרז וסבורים שנגרם לנו נזק כספי". בחברות הוסיפו כי המכרז הבא לא יהיה בהכרח זהה לנוכחי, ובכל מקרה יידרשו שעות עבודה נוספות כדי להגיש הצעה מחדש.

מדיצ'י, יבואנית אופטימיל, נפגעת במיוחד מדחיית המכרז, שכן היא החברה היחידה בשוק שאיננה פועלת באף אחד מבתי החולים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות