אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פיליפ פרוסט: טבע עוברת לאסטרטגיה של רכישות קטנות

פיליפ פרוסט: טבע עוברת לאסטרטגיה של רכישות קטנות

לדברי יו"ר טבע: "רכישות לא חייבות להיות רחבות היקף כדי להיות חשובות. רכישות במיליארדי דולרים - במקרים מיוחדים"

21.11.2012, 12:18 | בלומברג

טבע מתרחקת מאסטרטגיית רכישות במיליארדי דולרים, שבעשור האחרון אפיינו את הצמיחה שלה, כך הכריז היו"ר פיליפ פרוסט. "רכישות לא חייבות להיות רחבות היקף כדי להיות חשובות", אמר בראיון שהעניק השבוע ממשרדו במיאמי. בבעלותו של פרוסט מניות טבע בשווי 815 מיליון דולר. "הרעיון של רכישות במיליארדי דולרים יישמר לטובת מקרים מיוחדים שיועילו בהתקדמות שלנו, שבהם מקור המשיכה כל כך גדול ויכול להוביל לשינויים משמעותיים, כך שכולם יחושו שזה משהו שחייבים לעשות".

קראו עוד בכלכליסט

מדבריו של פרוסט עולה כי חברת התרופות הגנריות הגדולה בעולם ככל הנראה מתכוונת לשנות את האסטרטגיה, במסגרתה רכשה את ספלון של פרייזר תמורת 6.2 מיליארד דולר ואת רציופארם הגרמנית בעסקה בשווי 4.9 מיליארד דולר. למעשה, טבע ביצעה 25 רכישות בעשר השנים האחרונות, ביניהן חמש בשווי של למעלה מ-3 מיליארד דולר.

ג ג'רמי לוין, מנכ"ל טבע | צילום: סיון פרג' ג

"ישנה הזדמנות לרכישת מוצרים, לרכישת חברות קטנות, לרכישת טכנולוגיות, ולגיוס אנשים חדשים שבעצמם מסוגלים ליצור מוצרים חדשים", הוסיף פרוסט.

במאי מונה ג'רמי לוין למנכ"ל החברה, בחודש הבא הוא צפוי להעניק למשקיעים עדכון אסטרטגיה, שזכה לכינוי "פרויקט אביב".

"בחזית פיתוח החדשנות, ג'רמי מביא עימו ניסיון שלא היה לנו לפני כן בטבע", ציין פרוסט. לדבריו, ההשפעה של לוין ומייקל היידן, המנהל המדעי החדש של החברה "תפעפע בכל רחבי החברה, כך שהלך הרוח ישתנה לאורך זמן מחברת תרופות גנרית לעסק תרופות רחב יותר".

כמו כן, פרוסט הביע ביטחון בתרופה קופקסון, המהווה 40% מהמכירות בארצות הברית של תרופות לטרשת נפוצה וצפויה לה תחרות השנה מצד תרופה חדשה של נוברטיס. "קופקסון תישאר עוד זמן מה, אני בטוח בכך", טען פרוסט. "בשלב מסוים, ייתכן כי תרופה גנרית תשפיע על שווקים מסוימים, אך המוצר עצמו ימשיך להיות חשוב בשווקים אחרים".

פרוסט אף סיפר כי בטבע שוקלים את האפשרות להיכנס לשווקים המתעוררים מברזיל ועד סין, שבהם הנוכחות של החברה קטנה יחסית. "בשלב זה יש מקום ליצירתיות רבה. היצירתיות תתלווה לניסיון".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות