אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בקשה לייצוגית: הפרסומים כי ממרח נוטלה מכיל רכיבים בריאים - אינם נכונים

בקשה לייצוגית: הפרסומים כי ממרח נוטלה מכיל רכיבים בריאים - אינם נכונים

מורחים אתכם? לטענת התובעת המסרים שהיבואנית ליימן שליסל מייחסת לממרח אגוזי הלוז מטעים, זאת מאחר שבפועל המוצר מכיל רמות גבוהות של שומן רווי שצריכתו מעלה את הסיכון להתקפי לב ושבץ מוחי

22.11.2012, 15:53 | יצחק דנון
לבית המשפט המחוזי בתל אביב הוגשה תביעה ובקשה לאישורה כייצוגית נגד תאגיד המזון ליימן שליסל, יבואנית מוצרי פררו, בטענה להטעיית הציבור בנוגע לערכו התזונתי של ממרח אגוזי הלוז "נוטלה" המיובא ומשווק על ידה.

לטענת התובעת, אם ל-2 ילדים, הממרח מפורסם כמזון מזין, מאוזן ,מיטיב, בריא ועשיר ברכיבים איכותיים, טבעיים ומובחרים ואף עשיר באגוזים המכילים ויטמינים B1 ו-B2, זרחן, מגנזיום, וחלב רזה. התובעת מציינת כי המסרים אשר ליימן שליסל מייחסת לממרח "נוטלה" הינם מטעים וכוזבים, זאת מאחר שבפועל המוצר מכיל רמות גבוהות של שומן רווי שצריכתו מעלה את רמות הכלוסטרול הרע, ואת הסיכון להתקפי לב ושבץ מוחי.

הטעיית הציבור? הטעיית הציבור? הטעיית הציבור?

בנוסף, המוצר מכיל מעל 56% סוכר מעובד שצריכתו הכחה במחקרים כגורמת לסכרת ובעיות רפואיות אחרות. כמו כן המוצר מהווה אחוז גבוה ביותר מצריכת הקלוריות המומלצת לאדם והגורמת להשמנה ומשקל עודף. לכתב התביעה צורפה חוות דעת של מומחה בתחום רפואת המשפחה הקובעת כי רוב רובו של המוצר מורכב משומן וסוכר ( 87.4%), ורמות גבוהות של שומן רווי.

לדברי התובעת, הפרסומים הטעו אותה לחשוב כי המוצר הינו בעל ערך זונתי גבוה ומזין ובתור שכזה נחשב כמזון בריא. זאת עד שנודע לה על הגשת תביעה בארה"ב בנוגע למוצר האמור, ואז הסתבר לה כי המוצר רחוק מלהיות מזון בריא. התובעת מציינת כי יצרני ומשווקי המוצר בארה"ב כבר ביצעו שינויים בפרסומים בעקבות התביעה הייצוגית וכן אושר הסדר פשרה על פיו נאלצו לשלם פיצויים לרוכשי המוצר.

ביהמ"ש מתבקש לחייב את ליימן שליסל לפצות את רוכשי המוצר בסך של 1,000 שקל כל אחד בגין הטעייתם ורכישת מוצר שאינו מזין ו/או בריא, ובנוסף להורות לליימן שליסל שלא לפרסם כי המוצר "בריא" ו/או "מזין".

תגיות

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
שופכים את התינוק עם מי האמבטיה!!
שומן רווי שמקורו מדקל אדום או קוקוס בכבישה קרה אינו מזיק; נהפוך. היכן הבעיה? בכמות הסוכר המטורפת המוספת לנוטלה. לכן איני צורך את הממרח וקונה את שמן בנפרד. אם מגישי התביעה יחקרו לעומק במקום להתבסס על מידע שגוי וארכאי גם הם יגיעו למסקנה הנ"ל וישנו את התביעה כך שתצא נגד מרכיב הסוכר. מה כן? נסו לדרוש מחב' נוטלה לעבור לשימוש בסטיוויה.
23.11.12
לכל התגובות