אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: הדודג'רס חתמו על עסקת זכויות שידור בשווי 6-7 מיליארד דולר צילום: רויטרס

דיווח: הדודג'רס חתמו על עסקת זכויות שידור בשווי 6-7 מיליארד דולר

כך על פי דיווח בדדליין הוליווד. על פי הדיווח, חוזה שידור הספורט היקר ביותר בהיסטוריה יעניק לדודג'רס תשלום שנתי ממוצע של 280 מיליון דולר

26.11.2012, 15:25 | בלומברג

חטיבת פוקס ניוז שבבעלות ניוז קורפ, צפויה לחתום על עסקת זכויות שידור ל-25 שנה עם הלוס אנג'לס דודג'רס, בשווי של בין 6-7 מיליארד דולר, כך על פי דיווח בדדליין הוליווד, שלא פירט את מקורות המידע שלו.

על פי הדיווח, חוזה שידור הספורט היקר ביותר בהיסטוריה יעניק לדודג'רס תשלום שנתי ממוצע של 280 מיליון דולר. במסגרת החוזה הנוכחי של קבוצת הבייסבול עם פוקס, שמסתיים בעונת 2013, היא מרוויחה 40 מיליון דולר בשנה.

קראו עוד בכלכליסט

מג מג'יק ג'ונסון. דודג'רס נרכשו בגלל העסקה? | צילום: איי פי מג

סטן קסטן, נשיא הדודג'רס, סרב להגיב על הדיווח.

באחד במאי, השלימה הקבוצה את תהליך המכירה שלה לקבוצת משקיעים, שכוללת את גוגנהיים פרטנרס שבראשה עומדים מרק וולטר וכוכב הכדורסל לשעבר מג'יק ג'ונסון, עבור 2.15 מיליארד דולר - סכום שיא עבור קבוצת ספורט. בזכות המכירה הצליחו הדודג'רס להיחלץ מפשיטת רגל.

"דודג'רס ופוקס הם שותפים ותיקים, ואנחנו מנהלים דיונים להרחיב את מערכת היחסים לתוך העתיד", נמסר בהצהרה שפרסמה פוקס. "אנחנו עובדים קשה כדי להשיג הסכם שיעמוד ביעדים של הבעלים של הדודג'רס ויועיל גם לעסקים שלנו. הדיונים הם פרטיים ומתמשכים, ולכן מתוך כבוד לתהליך, איננו מתכוונים להגיב מעבר לכך".

ניוז קורפ, אימפריית התקשורת בבעלותו של רופרט מרדוק, התחרתה בטיים וורנר כייבל עבור הזכות לשדר בטלוויזיה את המשחקים של הדודג'רס בדרום קליפורניה. על פי הדיווח בדדליין הוליווד, פוקס מתכוונת לשדר את המשחקים גם ברשת הארצית שלה.

בספטמבר, דיווחה סוכנות בלומברג כי במסגרת ההסכם משנה שעברה, שחילץ את הקבוצה מפשיטת רגל, היא זכאית ל-84 מיליון דולר במסגרת חלוקת הרווחים כתוצאה מחוזה שידור ארצי מוצע. במידה והקבוצה אכן תרוויח 280 מיליון דולר בשנה בתשלומי זכויות מפוקס, הדודג'רס למעשה ייהנו מהכנסה של כמעט 200 מיליון דולר, שלא יצטרכו לחלוק עם הליגה.

בפורבס דיווחו כי הלוס אנג'לס איינג'לס, קבוצת הבייסבול השנייה בשוק, חתמה בדצמבר על הסכם שידור אזורי ל-17 שנים בשווי 2.5 מיליארד דולר עם פוקס ניוז. היתרון של הדודג'רס במיקוח על זכויות השידור התרחב בשל התחרות הצמודה בדרום קליפורניה עבור שידורי ספורט.

בתחילת החודש, הגיעה ניוז קורפ גם להסכם לרכישת 49% מרשת YES, ערוץ הכבלים שמשדר את משחקי הבייסבול של הניו יורק יאנקיז. העסקה העניקה שווי של 3 מיליארד דולר לערוץ הטלוויזיה בתשלום. בפני מרדוק עומדת האפשרות להגדיל לאחר שלוש שנים את אחזקתו ל-80%, על ידי רכישתם מהיאנקיז וגולדמן זאקס.

ב-YES ניהלו גם מגעים להאריך בחמש שנים את ההסכם לשדר את משחקי היאנקיז עד 2042. פוקס תשלם 5% יותר בכל שנה מ-85 מיליון דולר שהיא משלמת כיום בכל שנה, כדי לשדר את משחקי היאנקיז, כך שהסכום הכולל יעמוד על 350 מיליו דולר עד סיום החוזה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות