אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אל על: הרווח התפעולי המריא ל-62.5 מיליון דולר - זינוק של 151% צילום: יונתן בלום

אל על: הרווח התפעולי המריא ל-62.5 מיליון דולר - זינוק של 151%

בשורה התחתונה הרווח הנקי הסתכם ב-37.3 מיליון דולר - זינוק של 79%. שקדי: "אל על אינה מתנגדת להסכם שמים פתוחים במתכונת הולמת וראויה"

27.11.2012, 08:03 | גיא בן סימון

חברת התעופה אל על בניהולו של אליעזר שקדי דיווחה הבוקר (ג') על תוצאות חזקות לרבעון השלישי של השנה.

הכנסות החברה ברבעון השלישי הסתכמו ב-605.7 מיליון דולר, בדומה לרבעון המקביל אשתקד. ההכנסות מנוסעים גדלו ב-3.6% בעיקר כתוצאה מעלייה בתשואה לנוסע לקילומטר ובקיזוז השפעת שער החליפין בעקבות פיחות היורו ביחס לדולר. ההכנסות מהובלת מטען ירדו ב-16.5% ל-43.7 מיליון דולר, בהשוואה ל-52.3 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. הירידה מיוחסת בעיקרה כתוצאה מהקיטון בכמות המטען שהוטסה. 

קראו עוד בכלכליסט

הרבעון השלישי אשתקד כלל את פעילות סאו-פאולו אשר הכנסותיה היו נמוכות יחסית למרחק הטיסה. לפיכך החליטה ההנהלה להסיט את המטוס שיועד לכך ואת האמצעים ליעדים ריווחים אחרים.

הוצאות ההפעלה ברבעון השלישי ירדו ב-6.3% ל-458 מיליון דולר, לעומת 488.9 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. השינוי נבע בעיקר מקיטון בהוצאות השכר והדקל הסילוני וכן מהקיטון בפעילות בתקופת הדוח ומפיחות בשער השקל ביחס לדולר לעומת התקופה המקבילה ב 2011.

שקדי על שמים פתוחים: "אין תחרות אמיתית" 

הוצאות החברה עבור דלק סילוני קטנו ב-14.1 מיליון דולר לעומת הרבעון המקביל אשתקד בעיקר כתוצאה מירידה בפעילות בעוד מחירי השוק של הדלק הסילוני נותרו ללא שינוי מהותי ביחס לרבעון המקביל אשתקד. אל על רשמה החזרים בגין גידור הדלק הסילוני בסך של 5.2 מיליון דולר אשר נזקפו לדוח רווח והפסד. עם זאת, ברבעון המקביל אשתקד רשמה החברה החזרי גידור בסך של 16.3 מיליון דולר.

הרווח התפעולי זינק ב-151% ל-62.5 מיליון דולר ברבעון השלישי, לעומת רווח תפעולי של 24.9 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד.

הרווח הגולמי ברבעון טיפס ב-30.9% ל-147.8 מיליון דולר (24.4% מהמחזור), לעומת רווח גולמי של 112.9 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד (18.8% מהמחזור).

במהלך הרבעון השלישי המשיכה אל על בצעדי התייעלות וחתכה 126 משרות.

תזרים המזומנים אשר נבע לחברה בפעילותה השוטפת בתשעת החודשים הראשונים של השנה הסתכם ב-93 מיליון דולר. אל על השקיעה ברכוש קבוע סך של 55 מיליון דולר

ובנוסף פרעה הלוואות של 78 מיליון דולר.

בשורה התחתונה הרווח הנקי הסתכם ב-37.3 מיליון דולר - זינוק של 79%, לעומת רווח נקי של 20.8 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד.

אליעזר שקדי מנכ"ל אל על אמר: "אל על המשיכה להתמודד ברבעון השלישי עם מציאות בה הכלכלה העולמית נמצאת במשבר עמוק, המשפיע גם על ענף התעופה. כתוצאה מכך, חברות התעופה בעולם נוקטות צעדי התייעלות כואבים ומפטרות אלפי עובדים.בנוסף, התמודדנו עם התנאים הגיאופוליטיים והמציאות המורכבת במזה"ת, המקבלת משנה תוקף בימים אלה".

שקדי התייחס לתהליך שמיים פתוחים ואמרי: "אל על אינה מתנגדת להסכם במתכונת הולמת וראויה. כל שאנו מבקשים הוא שיינתן לנו להתחרות בתנאים שווים והוגנים, על מנת לאפשר תחרות הוגנת ואמיתית. נכון להיום, במתכונת המוצעת, לא מתקיימים תנאים בסיסיים המאפשרים תחרות הוגנת ואמיתית".

אליעזר שקדי מנכ"ל אל על , צילום: יונתן בלום אליעזר שקדי מנכ"ל אל על | צילום: יונתן בלום אליעזר שקדי מנכ"ל אל על , צילום: יונתן בלום

לכתבה באנגלית לחץ כאן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות