אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לונדון: משלימים את הפארק האולימפי ב-300 מיליון ליש"ט צילום: אי פי אי

לונדון: משלימים את הפארק האולימפי ב-300 מיליון ליש"ט

מארגני אולימפיאדת לונדון 2012 העבירו את השליטה על האתר לסוכנות המורשת של ראש העיר

28.11.2012, 16:26 | סוכניות הידיעות
המהפך בעלות 300 מיליון ליש"ט של הפארק האולימפי השיג אתמול אבן דרך, לאחר שמארגני אולימפיאדת לונדון 2012 העבירו את השליטה על האתר לסוכנות המורשת של ראש העיר. המהפך סומן על ידי ההסרה של 17,500 המושבים האחרונים מהמרכז למשחקי מים, שמהווים את תחילת המהפך של הבניין, שצפוי להימשך 18 חודשים.

קראו עוד בכלכליסט

מתחם הבריכות יהפוך להיות אולם שיכול להכיל 2,500 אנשים, ויארח תחרויות חשובות, אירועים חגיגיים ויעמוד לשימוש התושבים המקומיים. המחיר למשחה יצטרך לעמוד על 4 ליש"ט על מנת לעמוד במחויבויות לשימוש הקהילתי. בחודשיים שעברו מאז סיום המשחקים הפראלימפיים, הפארק האולימפי נסגר בפני הציבור, בעוד המתקנים מפורקים והציוד נלקח מהם, כולל תשתיות, אוהלים, אתרי הסעדה ושירותים ניידים.

ברגע שיושלם המהפך, הפארק ייפתח מחדש תחת השם הפארק האולימפי ע"ש המלכה אליזבת. מתקני הספורט הראשונים שיהיו מוכנים לשימוש הם אולם ההוקי ריברבנק, BMX ארנה ו"עטיפת" הבד מסביב לאצטדיון.

מתקני כדור המים והכדורסל יפורקו גם כן. בניגוד להצעות קודמות, אולם הכדורסל, שהוקם בעלות של 60 מיליון ליש"ט, לא ישמש מחדש עבור אולימפיאדת ריו או משחקי חבר העמים, שייערכו בגלזגו ב-2014 .

בשלב הבא של העבודה, תאגיד פיתוח המורשת של לונדון (LLDC) שיזם ראש העיר, יבנה כבישים וטיילות בתוך הפארק ויחבר אותו לשכונות המקיפות אותו. 2000 עצים יישתלו כחלק מתכנית להכפיל את השטח הירוק באתר, שנשלט כיום על ידי טיילות ארוכות מבטון.

הכפר האולימפי. הכפר אירח 15 אלף ספורטאים ומנהלים, הוא יהפוך ליחידות השכרה ברות השגה. הבעלות על 2,900 הילידות מחולקת בין Qatari Diar/Delancey ואיגוד הדיור של הטריאתלון, צילום: בלומברג הכפר האולימפי. הכפר אירח 15 אלף ספורטאים ומנהלים, הוא יהפוך ליחידות השכרה ברות השגה. הבעלות על 2,900 הילידות מחולקת בין Qatari Diar/Delancey ואיגוד הדיור של הטריאתלון | צילום: בלומברג הכפר האולימפי. הכפר אירח 15 אלף ספורטאים ומנהלים, הוא יהפוך ליחידות השכרה ברות השגה. הבעלות על 2,900 הילידות מחולקת בין Qatari Diar/Delancey ואיגוד הדיור של הטריאתלון, צילום: בלומברג

"אני שמח שהצלחנו להגיע לשלב הבא במורשת האולימפית ובמסע שלנו ליצור את המחוז האורבני הדינמי ביותר בלונדון", מסר קולין נאייש, מנהל התשתיות בתאגיד המורשת.

"קבלת השליטה על הפארק היא אבן דרך חשובה נוספת. בתוך שמונה חודשים בלבד נתחיל לפתוח אותו מחדש. הפארק האולימפי ע"ש המלכה אליזבת יארח כמה ממתקני הספורט והבידור הטובים ביותר בעולם"

ב-27 ביולי 2013 ייערך במקום פסטיבל, בדיוק שנה מטקס הפתיחה שביים דני בויל. הפסטיבל יסמל את פתיחתו של הצד הצפוני של הפארק לציבור. כמו כן, "קופסת הנחושת" שבה נערכו משחקי הכדוריד באולימפיאדה, תהפוך למרכז פנאי ציבורי.

"מפעל המדליות" של נבחרת בריטניה, הוולודרום (velodrome), ישוב לפעילות בסוף השנה הבאה, ויוסיף מסלול של מייל (1.6 ק"מ) של רכיבה על אופניים ומסלול רכיבה בהרים.

אולם בשל היקף עבודות ההמרה על האצטדיון האולימפי ומרכז ספורט המים, החלק הדרומי של הפארק לא יהיה מוכן לפני אביב 2014– קרוב לשנתיים לאחר קיום המשחקים. חוסר הוודאות סביב עתיד האצטדיון ממשיך להאפיל על ההתקדמות.

קבוצת הכדורגל ווסטהאם נחשבת לדיירת פוטנציאלית, אולם דניס הון, מנכ"ל תאגיד הפיתוח הודה שגם במידה והקבוצה תיבחר, לא יתקיימו במתחם משחקי הכדורגל לפני 2016, זאת בשל דרישתה של ווסטהאם לבצע תכנית המרה מקיפה במקום שעלותה מוערכת ב-200 מיליון ליש"ט מכספי הציבור.

כיצד ישתנו המתקנים:

 

1. מרכז ספורט המים

מתחם הבריכות יחזור לעיצוב של זהה חדיד על ידי החלפת שני אזורי הישיבה הזמניים בצדדים בחלונות שיאפשרו לאור הטבעי להאיר את הבריכות.

2. וולודרום

"הפרינגל" זוכה הפרסים יעמוד במרכז VeloPark רחב יותר, ויתווסף לו מסלול רכיבה חיצוני באורך מייל (1.6 ק"מ) שיחצה את נהל ליאה.

3. אחוזת איטון

אחוזת איטון אירח את תחרויות הטניס בכיסאות גלגלים ואת בריכות החימום, שיוחלפו על ידי מתקן ספורט קהילתי חדש שייקרא מרכז ההוקי והטניס לי ואלי.

4. האצטדיון האולימפי

מספר המושבים הצטמצם מ-80 אלף ל-60 אלף. הבכירים בארגון המורשת מחויבים לארגן במקום תכנית תחרויות אתלטיקה בחודשי הקיץ, בעוד שדיירת החורף צפויה להיות ווסטהאם, זאת במידה וניתן יהיה להשיג פשרה עם ראש העיר בנוגע לעלות התקנת מושבים נוספים באזור מסלולי הריצה וגג.

5. כדוריד

האולם האולימפי של משחקי כדוריד – "קופסת הנחושת" – יהפוך למרכז פנאי ציבורי, שיכלול 7,500 מושבים וישמש לאירועי ספורט, תרבות וכנסים.

6. מרכז המדיה והשידור

המרכז אירח במהלך האולימפיאדה 20 אלף עיתונאים וטכנאים. כעת הוא מיועד לשמש כמרכז ההי – טק שינוהל על ידי תאגיד iCity. עם זאת, נותרו עדיין ספקות האם יוכל לעמוד ביעד שהציב לעצמו של יצירת 5,000 מקומות עבודה מקומיים.

7. אולם ריברבנק

היציעים הוסרו והמגרש הוורוד – כחול יותקן מחדש במועדון בשפילד.

8. הכפר האולימפי

הכפר אירח 15 אלף ספורטאים ומנהלים, הוא יהפוך ליחידות השכרה ברות השגה. הבעלות על 2,900 הילידות מחולקת בין Qatari Diar/Delancey ואיגוד הדיור של הטריאתלון.

9. כדור מים, כדורסל

שני המתקנים חזרו להיות מתקני ספורט המושכרים לאירועים מיוחדים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות