אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יאהו: פסק הדין שחייב אותנו ב-2.7 מיליארד ד' מלא בשגיאות צילום: בלומברג

יאהו: פסק הדין שחייב אותנו ב-2.7 מיליארד ד' מלא בשגיאות

אחד מפרקליטי החברה אמר שפגמים עובדתיים ופרוצדורליים בפסק הדין ממקמים אותה בעמדה טובה לערעור. זאת, לאחר שבית דין במקסיקו פסק לטובת שתי חברות ייעוץ שתבעו אותה על הפרת חוזים

04.12.2012, 11:53 | יוסי גורביץ

יאהו סבורה שפסק הדין שהוצא נגדה במקסיקו בסוף השבוע ובו חויבה לשלם פיצויים בסך 2.7 מיליארד דולר לשתי חברות יעוץ - רווי שגיאות. כך דיווחה אמש (ב') סוכנות רויטרס, מפי אחד מעורכי הדין של יאהו שביקש לשמור על אנונימיות. החברה צפויה לערער על פסק הדין בקרוב.

קראו עוד בכלכליסט

במוקד התביעה עומד פרויקט של יאהו מ-2002, במסגרתו תכננה להוציא ספר טלפונים עסקי. חברות הייעוץ, שלקחו חלק בפרויקט, טענו כי לא קיבלו את שכרן. קשריה של יאהו עם השתיים הסתיימו ב-2009. פרטי הפרשה המלאים מעורפלים בשלב זה, הן משום שכל המעורבים בתביעה מסרבים לחשוף מידע והן משום שבתי המשפט במקסיקו נמנעים מלהעלות את המסמכים הרלוונטיים לרשת.

סיכוי טוב לקבלת הערעור

המקור של רויטרס אמר שערעור יאהו יובא בפני חבר שופטים בבית משפט בערכאה גבוהה יותר במקסיקו - אך לא ידע לספר מתי יוגש. הוא הדגיש כי החברה מצאה שורה ארוכה של פגמים - הן עובדתיים והן פרוצדורליים - בפסק הדין. לפיכך, סבורים פרקליטי יאהו שלערעור יש סיכוי טוב להתקבל.

האנליסט דאג אנמות' מ-JP Morgan כתב בעקבות הפסיקה כי לא ברור כיצד הגיע בית המשפט לסכום של 2.7 מיליארד, בהתחשב בהיקף הנמוך משמעותית של פעילותה של יאהו במקסיקו וציין כי הסכום מהווה כ-40% מהמזומנים שיעמדו, להערכתו, בידי יאהו בסוף 2012.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות