אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שיווק קרקע בשהם: לתושבים בלבד

שיווק קרקע בשהם: לתושבים בלבד

המדינה וקבוצה פרטית בהובלת אנגלו־סכסון פרויקטים יובילו פרויקט "בנה ביתך" לתושבי היישוב, במחירים של כ־2.5 מיליון שקל לבית

06.12.2012, 09:23 | אריאל נוי

מינהל מקרקעי ישראל פרסם מכרז לרכישת קרקעות לבניית בתים צמודי קרקע בשכונת רקפות בשהם. בדיקת "כלכליסט" מעלה כי המכרז כולו מיועד לבני שהם ומי שגרים במקום בשכירות בשלוש השנים האחרונות, ואין בבעלותם דירה. המכרז כולל 36 בתים צמודי קרקע על תשעה מגרשים של 800 מ"ר כל אחד, שעליהם יוקמו רביעיות בתים צמודי קרקע עם קיר משותף. כל תושב רשאי להציע הצעה ליחידה אחת בלבד בלא יותר משני מגרשים, אך עליו לעשות זאת בשיתוף שלושה מתושבי היישוב.

קראו עוד בכלכליסט

התוכנית החדשה. ארבעה רוכשים במגרש התוכנית החדשה. ארבעה רוכשים במגרש התוכנית החדשה. ארבעה רוכשים במגרש

העירייה והמינהל בחרו שלושה גופי בנייה שילוו את המתמודדים בפרויקטים: מדובר בקבוצת ס.א.ל של רונן שטרית, בעלי רשת התיווך אנגלו־סכסון והיזמים יעקב סיסו, שניהל בעבר את אזורים ודייב עזר, בעלי חברת רובעים ניהול המארגנת קבוצות רכישה. הבתים לא יהיו זהים ולכן יש צורך לתמחר כל מגרש ויחידה באופן שונה. המינהל קבע מחיר מינימום לקרקע ליחידה הזולה ביותר של 1.1 מיליון שקל, כולל הוצאות פיתוח. רפי ולנסי, מנכ"ל אנגלו־סכסון פרויקטים האחראית על שיווק המתחם, אמר ל"כלכליסט" כי "בכל האזור הדרומי־מערבי של שהם נגמרו עתודות הקרקע לבנייה. זו החלטה תקדימית של המינהל. המטרה של המינהל היא למנוע הגירה שלילית משהם". סיסו מעריך כי העלות הסופית ליחידת דיור תעמוד על כ־2.5 מיליון שקל.

המרכז פורסם כשנה לאחר ששיווק המינהל לציבור הרחב שלושה מגרשים ל־12 יחידות דיור באותו מתחם, כאשר קרקע נמכרה ב־1.2–1.6 מיליון שקל. לפני כארבעה חודשים שיתפה המועצה המקומית פעולה עם חברת גינדי החזקות במתחם סמוך, שבו הוצעו לתושבי שהם הנחות של עד 300 אלף שקל לדירה בפרויקט של 234 דירות. ל"כלכליסט" נודע כי עד כה נמכרו 80% מהדירות לתושבים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
למה יש כזו אפליה בעידוד הממשלה בין תושבי שוהם לתושבים אחרים ?אולי צריך גם דרכון להיכנס לשוהם?
לאן הגענו ??? הקיבוצים נותנים מגורים לתושבי הקיבוץ בחינם על קרקעות המדינה, שוהם מייעדת קרקע רק לתושבי שוהם, וכעת כל יישוב יפרסם מכרזים לקרקע לבנייה רק לתושביו. כחולוני, אני קורא בזאת למוטי ששון לפרסם מכרזי בניה המיועדים לתושבי חולון בלבד !!!אנחנו לא אזרחי אותה מדינה ? אולי נקים משטרה פרטית בכל יישוב, וכן צבא הגנה לשוהם, צבא הגנה לחיפה וכו' ? מישהו בממשלה חייב להתעורר ולעצור מיד את המכרז הזה שמתחיל תהליך הרסני.
כל עיר תפרסם מכרז לתושביה בלבד  |  06.12.12
לכל התגובות