אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הושלמה העסקה למכירת אבגול לקרן אתמבה הבריטית צילום: ראובן שוורץ

נחשף בכלכליסט

הושלמה העסקה למכירת אבגול לקרן אתמבה הבריטית

כחלק מהעסקה מימשה לאומי פרטנרס כ-8.5% ממניות החברה בתמורה ל-63 מיליון שקל. כתוצאה מהעסקה תקבל פטרוכימיים תזרים לפני מס של 62 מיליון דולר

09.12.2012, 09:22 | שי סלינס

חברת פטרוכימיים הודיעה היום (א') לבורסה בתל אביב כי השלימה את העסקה למכירת אחזקותיה בחברת אבגול לקרן אתמבה הבריטית. פרטי העסקה נחשפו לראשונה ב"כלכליסט" לפני כשלושה חודשים.

לפי ההודעה, בעלת השליטה באבגול, פטרוכימיים, תמכור ביחד עם בעלי מניות נוספים כ-45% ממניות החברה תמורת 107 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

כמו כן הודיעה לאומי פרטנרס כי החליטה לממש את האופציה שהיתה לה על מניות אבגול. מדובר באופציה לרכישת 8.3% מהון המניות של החברה המהוות 25.3 מיליון מניות בתמורה כוללת של 63.3 מיליון שקל.

בעקבות השלמת העסקה נוסף לפטרוכימיים תזרים מזומנים נטו של 73.7 מיליון דולר ולאחר ניכוי של 12 מיליון דולר בשותפות המוגבלת, תזרים המזומנים נטו (לפני מס) שנבע לחברה עומד על 61.7 מיליון דולר.

דיוויד פדרמן , צילום: ראובן שוורץ   דיוויד פדרמן | צילום: ראובן שוורץ דיוויד פדרמן , צילום: ראובן שוורץ

פטרוכימיים נכנסה להשקעה באבגול במאי 2006 כשרכשה 20% מהמניות לפי שווי חברה של 90 מיליון דולר. תמורת המניות שילמה פטרוכימיים 18 מיליון דולר. ביולי האחרון מכרה פטרוכימיים 5% ממניות אבגול ללאומי פרטנרס במסגרת עסקה בה רכש לאומי פרטנרס 11.5% מפטרוכימיים ומשותפים אחרים בחברה תמורת 110 מיליון שקל. במסגרת ההסכם העניקו המוכרים ללאומי פרטנרס אופציה (אותה מימשה החברה היום) לשלוש שנים לרכישת 8.2% נוספים מאבגול.

ההחלטה למכור את האחזקה באבגול נובעת מהצורך של פטרוכימיים במזומנים ואחרי שנכשלה בנסיונות ההחלפה של איגרות החוב שלה, מאג"ח קצרות (סדרה ה') לאג"ח ארוכות יותר (ההיענות היתה של 20% בלבד מבעלי אג"ח ה').

אתמבה היא קרן השקעות פרטית שהוקמה ב־2006 ומחזיקה בנכסים נזילים בכ־500 מיליון ליש"ט (775 מיליון דולר).

עורכי הדין יהודית גל-אור ואלי וידר מקנטור אלחנני טל ייצגו בעסקה את לאומי פרטנרס, בעוד שאת בנק מזרחי שמימן העסקה ייצגו עוה"ד גל פיינגולד ואמיר סולר מאותו משרד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות