אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עובדי פלאפון נגד המנכ"ל: "הוא חוצה שיאים של שפלות" צילום: דמיטרי שבצ'נקו

עובדי פלאפון נגד המנכ"ל: "הוא חוצה שיאים של שפלות"

הנהלת פלאפון טוענת בתוקף שעיצומי הוועד שבו אינה מכירה אינם פוגעים בלקוחות, אך במקביל החריפה את הצעדים נגד העובדים השובתים

11.12.2012, 20:44 | מיקי פלד ורותי לוי

עובדי חברת פלאפון ממשיכים למחות וצפויים להחריף את העיצומים נגד ההנהלה, בשל סירובה להכיר בוועד העובדים שהוקם בתמיכת ההסתדרות.עובדי המרכז הלוגיסטי באייר פורט סיטי, האחראים על תיקון ואספקת מכשירים חדשים, יצטרפו לשביתה, זאת בנוסף למחלקת הנדסה, מערכות מידע ושני מוקדי השירות הטלפוני בבאר שבע וירושלים שימשיכו לשבות גם מחר.

היום התרחבו העיצומים למוקדים הטלפוניים בבאר שבע ובירושלים. שלשום נקטו צעדי מחאה עובדים בחטיבת ההנדסה ומערכות המידע ובחטיבה העסקית.  

קראו עוד בכלכליסט

המאבק רצוף בדיווחים סותרים: אתמול הודיעו דוברי ההסתדרות שמאות עובדים נטשו את מטה החברה בגבעתיים והפגינו מחוצה לו, וטענו שחל שיבוש בקבלת שיחות מחו"ל והוצאת שיחות מחו"ל. ההנהלה מסרה בתגובה כי בניגוד להצהרות, הרשת עבדה בצורה תקינה ולא נגרמו שיבושים, כיוון שרק 200 מתוך 4,500 עובדי החברה שובתים.

הפגנה של עובדי פלאפון, אתמול, צילום: עמית שעל הפגנה של עובדי פלאפון, אתמול | צילום: עמית שעל הפגנה של עובדי פלאפון, אתמול, צילום: עמית שעל

היום מסרו אנשי הוועד כי כמחצית מ־100 עובדי המוקד הירושלמי וכ־180 עובדים מתוך 200 מעובדי המוקד בבאר שבע לא הגיעו לעבודה. בהנהלת פלאפון הודיעו בתגובה שרק 16 נציגי שירות לא הגיעו לעבודה ושכל מוקדי השירות פעלו כסדרם, וזמני המתנה למענה ארכו כ־3.5 דקות בלבד. במסגרת מלחמת הגרסאות, העלה הוועד לעמוד הפייסבוק שלו תמונות שבהן נראה לכאורה מוקד ריק בירושלים, בעוד שדוברות פלאפון שלחה תמונות שמציגות עובדים חייכנים באותו מוקד.

פלאפון אמנם משדרת עסקים כרגיל, אך הגיבה לעיצומים בתקיפות: אתמול בלילה נגררו רכבי החברה הצמודים של העובדים השובתים. חבר הוועד איתמר אביטן האשים בצעד את מנכ"ל פלאפון גיל שרון: "בכל יום הוא חוצה שיא חדש של שפלות. בלילה קיבלתי הודעת טקסט מקצין הרכב שהודיע לי שהרכב שלי נלקח, כולל כיסא התינוק והעגלה".

גורם בענף העריך שהמנכ"ל ולא בעל השליטה בחברה־האם בזק, שאול אלוביץ', הוא שאחראי לקו התקיף. "גיל שרון הוא איש חמום מוח עם פיוז קצר, והוא יילחם בעובדים", הוא הסביר. "אלוביץ' הסתדר יפה מאוד עם הוועד הלוחמני של בזק מבלי לנקוט צעדים מיליטנטיים".

אף שאינה מכירה בהסתדרות כארגון היציג של העובדים וטענותיה שהעיצומים אינם חוקיים, עד אתמול לא פנתה הנהלת פלאפון לבית הדין לעבודה לבקש צווי מניעה נגד העיצומים. ייתכן שההסיבה לכך היא החשש שבית הדין יקבע שההסתדרות היא אכן הארגון היציג של עובדי פלאפון.

מהנהלת פלאפון לא נמסרה תגובה.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
ראיתי סרטון ביוטיוב - מאות עובדי חטיבת ההנדסה קמו ועזבו את מקום העבודה כאיש אחד!
פלאפון אומרת שרק 200 מעובדי החברה שבתו כי זה בדיוק מה שהוחלט בהסתדרות שרק מחלקת ההנדסה תושבת. למחרת הושבתו גם 2 מוקדים טלפוניים ובקצב הזה ועם ההתנהלות הכוחנית של הנהלת פלאפון הסיכסוך הולך ומחריף ועוד מעט לגיל שרון הגיבור לא תהיה חברה כי אם אין לך עובדים אין לך כלום ביד.
שמואל , בני ברק  |  12.12.12
לכל התגובות