אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעלת מלון מג'יק סאנרייז בקיבוץ אילות תשלם לדיסקונט 340 מיליון שקל צילום: יריב כץ

בעלת מלון מג'יק סאנרייז בקיבוץ אילות תשלם לדיסקונט 340 מיליון שקל

העליון הכריע בסכסוך משפטי בן 11 שנה - על חברת אילונית לשלם לבנק את החוב שצברה ממימון והלוואות שהעמיד לה לצורך הקמת המלון

12.12.2012, 18:22 | זוהר שחר לוי

לאחר למעלה מ-11 שנים של סכסוך משפטי, קבע בשבוע שעבר בית המשפט העליון כי חברת אילונית, הבעלים של מלון מג'יק סאנרייז שבקיבוץ אילות, שתבעה פיצויים מבנק דיסקונט תשלם לו סכום של כ-340 מיליון שקל, חוב שצברה ממימון והלוואות שהעמיד הבנק לצורך הקמת המלון.

פרויקט הקמת מלון מג'יק סאנרייז בקיבוץ אילות החל באמצע שנות התשעים על ידי חברת אילונית. לצורך הקמתו של המלון, הכולל בין השאר 276 חדרים ומשתרע על שטח שלמעלה מ-50 דונם, הסכים בנק דיסקונט לתת ליווי כספי. אולם, כבר מראשית תחילת העבודה על הפרויקט, נתקלה החברה בקשיים כספיים והבנק הורה על גיוס משקיעים נוספים.

בשנת 2001 הגישו כמה מבעלי השליטה באילונית תביעה אזרחית נגד הבנק בטענה כי התנהלות דיסקונט מולה גרמה לה לנזקים ולהוצאות ולריביות ביתר שנגבו ממנה. על כן, נטען, יש לקזז עזרות מיליוני שקלים מהחוב שצברה לבנק. חודש לאחר מכן, הגיש הבנק בקשת כינוס לאילונית, בה נאמר כי חובה לבנק עומד על סכום של כ-156 מיליון שקל.

בשנה שעברה, בתום שנים ארוכות של דיונים, עשרות מוצגים, אלפי מסמכים ועמודי פרוקטולים ולאחר שנשמעו לא פחות מ-15 עדים, פסקה שופטת בית המשפט המחוזי בת"א דניה קרת-מאיר על כינוס נכסים לאילונית וכן כי זו תשלם את חובה לבנק, שלפי הערכות רואה חשבון, עמד בשלב זה על כ-340 מיליון שקל.

אילונית לא ויתרה וערערה לבית המשפט העליון באמצעות עו"ד רוני קרדונר. בשבוע שעבר, דחה בית המשפט העליון את הערעור והורה לאילונית לקיים את פסק הדין שניתן במחוזי וכי עליה לשלם לדיסקונט, המיוצג על ידי עוה"ד אלון פומרנץ, יריב שלום ועומר מאירי ממשרד ליפא מאיר ושות', את סכום החוב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות