אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אבן יהודה: לפסטורליה יש מחיר צילום: נמרוד גליקמן

אבן יהודה: לפסטורליה יש מחיר

הפיתוח המואץ בחלקו המערבי של היישוב הוותיק לא פוגע באופיו הפסטורלי ובעלייה של מחירי הדיור בו

13.12.2012, 09:52 | אריאל נוי

"כמעט אין באבן יהודה בנייה רוויה, 90% מהבתים צמודי קרקע ונחלקים לווילות ולבתים דו־משפחתיים", אומר ערן לוי, משנה למנכ"ל חברת הנדל"ן אמבסדור. לדבריו, בשנים האחרונות החלה ביישוב בנייה של בתי דירות בני 3–4 קומות, "אך באבן יהודה רוצים לשמור על האופי המיוחד של המקום ולהישאר באווירה ירוקה".

החלק הישן של היישוב ממוקם באזורים הפנימיים שלו, ואילו החלקים החדשים יותר ממוקמים במערב המושבה. לדברי לוי, הבנייה בקומות ביישוב החלה לפני כמה שנים בצדו המזרחי: "בנו שם דירות גן ודירות גג של 4–3 קומות. המחירים שלהן קצת יותר זולים בגלל הקרבה לכביש 4". לוי טוען כי דירת גן תעלה 2.2–2.1 מיליון שקל, ודירת גג של 200–150 מ"ר תעלה 2 מיליון שקל.  

קראו עוד בכלכליסט

בחלק המערבי של היישוב מתנהל שיווק מסיבי של מגרשים. בפרויקט My Sharona משווקים 280 מגרשים בשטח של כ־250 מ"ר לבנייה עצמית, ובסמוך ייבנו 136 יחידות דיור בבנייה חצי רוויה ו־148 יחידות דיור דו־משפחתיות.

הפיתוח במערב היישוב מבוצע ליד בית הספר האמריקאי, שלפני שש שנים העתיק את מיקומו לכאן מכפר שמריהו. "בית הספר הנו אחד היוקרתיים בארץ", אומר לוי.מחיר צמוד קרקע חדש על 250 מ"ר באזור יעמוד על כ־3 מיליון שקל. "אין היום הרבה חטיבות קרקע מתוכננות על קרקע בגודל כזה", אומר לוי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות