אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דירקטוריון ערוץ 10: נשלח מכתבי פיטורים לעובדים כבר הבוקר

דירקטוריון ערוץ 10: נשלח מכתבי פיטורים לעובדים כבר הבוקר

עם זאת, מטעם הערוץ טרחו לסייג ומסרו כי במידה שביום חמישי תאשר הכנסת את הארכת הזיכיון לערוץ יבוטלו המכתבים

18.12.2012, 07:20 | רותי לוי

ערוץ 10 ישלח מכתבי פיטורין לכל עובדיו היום (ג') בבוקר, כך נמסר הלילה מטעם דירקטוריון הערוץ ודירקטוריון חדשות 10. לפי ההודעה מדובר בהחלטה שהתקבלה פה אחד. עם זאת, נמסר כי במידה ש"ביום חמישי תאשר הכנסת את תיקון חוק הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו בדבר הארכת זיכיון ערוץ 10 בשנתיים נוספות, בהתאם להמלצות ועדת לוקר כפי שסוכם עם הערוץ, יבוטלו מכתבי הפיטורים".  מדובר ככל הנראה במהלך שנועד למצות את האהדה התקשורתית לערוץ 10 עד תום. 

קראו עוד בכלכליסט

חברי הכנסת יתבקשו לאשר בהליך בזק ביום אחד בקריאה ראשונה, שנייה ושלישית את הצעת החוק לעיגון מתווה לוקר לפריסת החובות של ערוץ 10 והארכת הזיכיון. הסדר לוקר מבטיח לערוץ הארכת הזיכיון בשנתיים נוספות, עד סוף 2014. הערוץ יקבל הלוואת מדינה של 65 מיליון שקל לכיסוי חובות העבר על דמי זיכיון ותמלוגים שתיפרש על פני שש שנים. כנגד ההלוואה יעניק רון לאודר, מבעלי הערוץ, ערבות בנקאית של 10 מיליון שקל. היתר יגובה בביטחונות מול ההכנסות של הערוץ ושל נענע 10. כמו כן, הערוץ התחייב להעביר את פעילות חברת החדשות שלו לירושלים עד ספטמבר 2013 כדי לעמוד במחויבויות ולקבל רישיון, ולקצץ את הוצאותיו השנתיות בהיקף של 20%.

דיון הפגרה המיוחד בכנסת הוא תוצאה של מאבק עיקש שניהל ערוץ 10 במסגרתו הערוץ הגיש עתירה לבג"צ ובה האשים כי נתניהו "מונע במו ידיו את יישום ההסדר שגובש, ואשר לא אמורה להיות לו כל מעורבות בו". בעתירה נטען עוד כי ראש הממשלה הורה שלא לדון בתזכיר החוק המעגן את ההסדר שגובש בישיבת הממשלה, ללא כל נימוק או הסבר, בניגוד לעמדת שר האוצר, שר התקשורת, הרשות השנייה והיועץ המשפטי לממשלה "זאת, אף שברור שאם תזכיר החוק לא יאושר לאלתר, המסך יוחשך וערוץ 10 ייסגר באופן מיידי".

היום בשעה 12:00 צפויים עובדי הערוץ להפגין מול מצודת זאב שברחוב המלך ג'ורג' בתל אביב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
שמישהו יתעורר
יש תחושה שמישהו מנסה לסחוב את המאבק הזה- ולצערי הרב- נראה שמצליח... הדירקטוריות כבר שולח מכתבי פיטורים וכמו תמיד האדם הקטן משלם את המחיר, 500 אנשי מקצוע שמביאים לנו טלוויזיה מצוינת, כזו שלא מתייפייפת מול מקבלי ההחלטות. אין הצדקה לפיטורים, עורו קומו!!
אורן חרמון , גבעת שמואל  |  18.12.12
לכל התגובות