אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מפעילת הקידוח ב"ים חדרה" לסולטן: יש לכם 48 שעות להעביר 37 מ' ד' צילום: עמית שעל

מפעילת הקידוח ב"ים חדרה" לסולטן: יש לכם 48 שעות להעביר 37 מ' ד'

במכתב נכתב כי אם לא תעמוד בכך יופסקו עבודות הקידוח מיידית. ממודיעין נמסר כי הם פועלים לדחות את העמדת האשראי

18.12.2012, 10:10 | שי סלינס

מודיעין אנרגיה שבשליטת אי.די.בי פתוח וצחי סולטן דיווחה היום לבורסה כי מפעילת אסדת הקידוח הומר פרינגטון (Homer Ferrington), הודיעה לשותפות כי אם לא תעמוד בהתחייבותה היא תפסיק את עבודות הקידוח ב"ים חדרה" באופן מיידי.

קראו עוד בכלכליסט

הרקע לאולטימטום שהציבה המפעילה הוא אשראי של 37 מיליון דולר שמודיעין התחייבה להעמיד לטובת מפעילת אסדת הקידוח הנוגע לעבודות ברישיון "ישי" אשר החלו בנובמבר האחרון.

עוד נמסר מהשותפות כי הם ניהלו משא ומתן מול מפעילת אסדת הקידוח על מנת לדחות את מועד העמדת מכתב האשראי, שכן בדוחות הרבעון השלישי של מודיעין נכתב כי נכון למועד דוח זה לשותפות אין את מלוא האמצעים הכספיים הדרושים להעמדת מכתב האשראי, אולם משא ומתן זה לא נשא פרי.

אסדת הומר פרינגטון אסדת הומר פרינגטון אסדת הומר פרינגטון

בנוסף מההודעה לבורסה עולה כי בכוונת מודיעין להמשיך במגעים עם מפעילת אסדת הקידוח  בקשר לדחיית מועד העמדת מכתב האשראי, והיא בוחנת את זכויותיה על פי הסכם הקידוח ואת האפשרויות העומדות בפניה לרבות ההשלכות הנובעות מאי העמדת מכתב האשראי במועד הנ"ל.

לפני כחודשיים הכשרה אנרגיה ומודיעין הודיעו לבורסה כי נכשל הניסיון למצוא גז ברישיון "שרה", וכי מדובר בקידוח יבש. מדובר בכישלון שני ברציפות להכשרה אנרגיה ומודיעין, שבספטמבר האחרון בישרו על כישלון בקידוח "מירה". רישיונות שרה ומירה נחשבו בעבר להבטחה הגדולה בשוק הגז, והערכות מוקדמות ציינו פוטנציאל הפקה של כ־6.5 TCF (טריליון רגל מעוקב) של גז טבעי ועוד כ־150 מיליון חביות נפט. לשם השוואה, מדובר בנפח גז ששווה לכ־70% מגודלו של מאגר תמר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות