אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעלי המניות של אלמה לייזרס רוצים 200 מיליון דולר תמורתה צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

בעלי המניות של אלמה לייזרס רוצים 200 מיליון דולר תמורתה

קבוצת משקיעים בראשות עמוס גורן, ששימש בעבר כבכיר באלמה לייזרס, מנהלת מגעים לרכישתה תמורת 230-200 מיליון דולר. בעלי המניות ציפו לקבל כ־300 מיליון דולר תמורתה, אולם מאחר שלומניס, המתחרה, נמצאת גם היא על המדף, הופחת הסכום המבוקש

20.12.2012, 08:09 | גולן חזני

בעלי המניות של יצרנית מכשירי הלייזר לטיפולים רפואיים ואסתטיים, אלמה לייזרס, מנהלים בימים אלו מגעים למכירת החברה לקבוצת משקיעים בראשות איש העסקים עמוס גורן.

קראו עוד בכלכליסט

. גורן שימש בעבר כמנהל תחום המכשור הרפואי בחברה וכמנהל שותף בקרן אייפקס - שלה הוא גם מייעץ עד היום.

בעלי המניות הגדולים של אלמה לייזרס הם קרן הפרייבט אקוויטי האמריקאית TA Associates שמחזיקה ב־65% מהמניות והמנכ"ל זיו קרני (15%). יתרת המניות (20%) מוחזקות בידי שאר המייסדים.

ל"כלכליסט" נודע כי בעלי המניות קיוו לקבל 300-250 מיליון דולר עבור אלמה לייזרס, אולם מאחר שגם החברה המתחרה לומניס נמצאת על המדף, המגעים מתנהלים מול קבוצת המשקיעים סביב מחיר של 230-200 מיליון דולר בלבד. בנק ההשקעות האמריקאי ג'פריס מלווה את אלמה לייזרס במסגרת העסקה, אולם בשלב זה המגעים עדיין לא קרובים לבשלות וקבוצת המשקיעים מבצעת בדיקות נאותות.

 מימין נדב בייר ליאור דיין קארן שריד זיו קרני רונן לזרוביץ אלכס בריטבה, צילום: עמית שעל מימין נדב בייר ליאור דיין קארן שריד זיו קרני רונן לזרוביץ אלכס בריטבה | צילום: עמית שעל  מימין נדב בייר ליאור דיין קארן שריד זיו קרני רונן לזרוביץ אלכס בריטבה, צילום: עמית שעל

אלמה לייזרס היא חברה פרטית שעוסקת בפיתוח וייצור מוצרים מבוססי לייזר, אור וגלי רדיו. הטכנולוגיה של החברה מיועדת לטיפול במגוון בעיות עור ובהן אקנה דלקתית, פסוריאזיס ויבלות. מנוע הצמיחה שלה הוא טכנולוגיית הלייזר להסרת שיער. עם זאת, הפוטנציאל הגדול נמצא דווקא בתחום שוק חיטוב הגוף, שמוערך ב־5 מיליארד דולר. על פי ההערכות צפויה החברה לסיים את 2012 עם הכנסות של כ־100 מיליון דולר (בדומה ל־2011) ורווח נקי של 20 מיליון דולר. לשם השוואה, הכנסותיה של המתחרה לומניס עומדות על כ־250 מיליון דולר לשנה.

אלמה לייזרס היא תולדה של מיזוג שבוצע ב־2005 בין חברת MSQ הישראלית של ד"ר זיו קרני לאוריון לייזרס האמריקאית, כשבחברה הושקעו עד היום כ־150 מיליון דולר. ב־2008 הגישה החברה תשקיף להנפקה בנאסד"ק לגיוס של 90 מיליון דולר, אבל המשבר בשווקים עצר את ההנפקה.

בין לומניס לאלמה לייזרס קיימים יחסים מתוחים. ב־2008 תבעה לומניס 200 מיליון שקל ממייסדי אלמה לייזרס בגין גניבת פטנט, אולם לבסוף הושגה פשרה של 6.5 מיליון דולר בין הצדדים. לפני מספר חודשים בעלי המניות הגדולים של לומניס, ויולה־LM ועופר הייטק, שכרו את שירותי בנק השקעות זר כדי למצוא לה רוכש, והם מקווים להשיג מחיר של 400–500 מיליון דולר, באמצעות מכירה נפרדת של שלוש החטיבות בחברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות