אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רויכמן ועובדיה טורפים את הקלפים בפולאר השקעות – מציעים הסדר חדש צילום: עמית שעל

רויכמן ועובדיה טורפים את הקלפים בפולאר השקעות – מציעים הסדר חדש

לפי ההצעה החדשה, אוריגו תקבל את מלוא חובה מיידית, כשמחזיקי האג"ח יקבלו את הביטחונות ששייכים כיום לאוריגו, וחובם ידחה בשנתיים

27.12.2012, 17:56 | אסף גילעם

הפתעה לנושי פולאר השקעות: אבי רויכמן ואריה עובדיה המחזיקים ב-32% מהחברה הציגו היום (ה') הצעת הסדר חדשה משלהם. בימים האחרונים הודיעה קרן המנוף אוריגו כי היא עומדת להעמיד את חוב החברה לפירעון מיידי. כתוצאה מכך, ההסדר עם הנושים השונים שגובש בשנה האחרונה הגיע לסף פיצוץ.

לפי ההצעה החדשה, אוריגו תקבל את מלוא חובה מיידית, כשמחזיקי האג"ח יקבלו את הביטחונות ששייכים כיום לאוריגו, וחובם ידחה בשנתיים.

קראו עוד בכלכליסט

לפי ההצעה ששלח עו"ד עופר פירט, המייצג את דסטני גלובל של רויכמן ועובדיה, להנהלת פולאר ולנציגי מחזיקי האג"ח, יזרימו רויכמן ועובדיה לפולאר השקעות 15 מיליון שקל כנגד הקצאת מניות לפי שווי חברה של מיליון שקל בהקצאה פרטית או בהנפקת זכויות. בעלי מניות קיימים (ובראשם זיל פלדמן המחזיק ב-39% מהון המניות כיום) יוכלו להצטרף להצעה באותם התנאים. במידה ופלדמן יחליט שלא להצטרף הוא צפוי לראות את אחזקתו בחברה יורדת מחת ל-3%.

לפי ההצעה, הכספים מההקצאה, יחד עם הכסף בקופה כיום והתזרים הצפוי ממימושים בטווח הזמן המידי יאפשר לפרוע במלואה את ההלוואה לאוריגו שעומדת על כ-60 מיליון שקל. אוריגו נהנת כיום משיעבודים על מרבית נכסי החברה, בהיקף הגדול פי כמה מחוב החברה כלפי. עם פירעון ההלוואה, יועברו לפי ההצעה הבטחונות למחזיקי האג"ח. מחזיקי האג"ח סדרה ו' (הסדרה היחידה) הינם הנושים העיקריים של החברה, עם חוב של כ-107 מיליון שקל, וללא ביטחונות כיום.

בתמורה לביטחונות, תקבל התקופה דחייה של שנתיים בתשלומי הקרן (תקופת "גרייס"), והחברה תפרעה את הקרן בשמונה תשלומים החל מ-2015. בנוסף, תפעל החברה להשגת הסכם הבנקים הממנים שלה לפריסת ההלוואות מהן לתקופה של 4 שנים. אסיפת מחזיקי אג"ח זומנה ליום ראשון הקרוב לדון בהצעתם של רויכמן ועובדיה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות