אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנהלי אי.די.בי ובעלי האג"ח מחכים לדו"ח של גיזה צילום: אוראל כהן

מנהלי אי.די.בי ובעלי האג"ח מחכים לדו"ח של גיזה

הצדדים לא דנו במתווה להסדר החוב באי.די.בי מאחר שחברת הייעוץ לא סיימה את עבודתה בנושא ותציג אותו השבוע. אלשיך לסלינגר: הבהירי את קשרייך עם דנקנר

30.12.2012, 08:39 | גולן חזני

ישיבת נציגות מחזיקי האג"ח של אי.די.בי אחזקות עם מנהלי החברה, ביום רביעי האחרון, לא דנה בסופו של דבר בהצעות שני הצדדים למתווה להסדר פריסת החוב של החברה. הנושא לא עלה לדיון מאחר שחברת הייעוץ גיזה־זינגר־אבן, שנשכרה על ידי אי.די.בי, לא סיימה את עבודתה להכין מודלים לעקרונות ההסדר, ואלה יוגשו ככל הנראה השבוע.

קראו עוד בכלכליסט

בינתיים עולים ספקות באשר למינויה של דורית סלינגר, המועמדת מטעם נאמני האג"ח, לשמש כמומחית חיצונית בהסדר החוב של אי.די.בי אחזקות. בדיון שנערך ביום חמישי ביקשה סגנית נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, השופטת ורדה אלשיך, מדורית סלינגר, להבהיר עד היום בצהריים את טיב קשריה עם דנקנר ושותפיו, כדי שתוכל לקבל החלטה בדבר המינוי.

דורית סלינגר. תבהיר את קשריה עם דנקנר היום בצהריים, צילום: אוראל כהן דורית סלינגר. תבהיר את קשריה עם דנקנר היום בצהריים | צילום: אוראל כהן דורית סלינגר. תבהיר את קשריה עם דנקנר היום בצהריים, צילום: אוראל כהן

במהלך הדיון ציינה אלשיך כי "המקרה הנוכחי מעלה חשש לכאורה כי נוכח כהונתה של המומחית המוצעת בתפקיד דירקטורית בחברה, הנמצאת בשליטת שותפו של בעל השליטה בחברת אי.די.בי, כמו גם נוכח קשרי ייעוץ אפשריים שנרקמו לכאורה בין הצדדים בעבר, עשוי לקיים חשש לניגוד עניינים, ולו ברמה של מראית פני הצדק".

דורית סלינגר, מנכ"לית חברת הדירוג S&P מעלות לשעבר, ליוותה את המיזוג בין דסק"ש וכור מקבוצת אי.די.בי בתחילתו (המיזוג לא יצא לפועל), ומכהנת כדירקטורית בחברת פרוקוגניה המצויה בשליטת צחי סולטן - ששותף עם אי.די.בי בחברת חיפושי הנפט מודיעין ובכלל חיתום. סלינגר הסכימה לסיים את כהונתה בפרוקוגניה מטעמי זהירות ונראות וטענה כי אין במינויה ניגוד עניינים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות