אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
זליגת מידע? ביוקנסל זינקה ב-70% ואז הגיע הדיווח על המיזוג

זליגת מידע? ביוקנסל זינקה ב-70% ואז הגיע הדיווח על המיזוג

לאחר נעילת המסחר הודיעה כת"ב כי היא בוחנת למחוק מהמסחר את החברות בנות ביוקנסל ודי-פארם; מוקדם יותר דיווחה ביוקנסל כי תקדים תוצאות ניסוי

31.12.2012, 16:39 | שי סלינס

כלל ביוטכנולוגיה (כת"ב) מקבוצת כלל תעשיות שבשליטת לן בלווטניק דיווחה היום (ב') לבורסה לאחר נעילת המסחר, כי פנתה לדירקטוריון החברות בנות ביוקנסל (69.6%) ודי פארם (53.8%), לנהל משא ומתן במטרה למחוק את החברות מהמסחר בתל אביב במסגרת מיזוג משולש הופכי.

 

אך עם זאת, מניית ביוקנסל החלה לרשום עליות חדות של עד כ-70% החל מהשעה 13:00 בצהרים - כמעט 3 שעות לפני שהופסק המסחר במניה. הבוקר הודיעה ביוקנסל לבורסה כי תקדים פרסום תוצאות ניסויים קליניים בתרופה BC-819 של החברה לטיפול בסרטן שלפוחית השתן ובסרטן הלבלב לרבעון הראשון של 2013.

מהדיווח של כת"ב לבורסה עולה כי לצורך המיזוג תוקם חברה ייעודית חדשה בבעלות מלאה של כת"ב, אשר תוקם לצורך המיזוג, אליה תמוזגנה החברות די-פארם וביוקנסל.

קראו עוד בכלכליסט

די-פארם היא זרוע ההשקעות של כת"ב בתחום מערכת העצבים המרכזית (CNS) וביוקנסל מרכזת את תחום פיתוח התרופות לטיפול בסרטן. מכת"ב נמסר כי ההצעה האמורה, משתלבת בחתירתה של החברה לאופטימיזציה תיפעולית, עסקית וניהולית.

במידה ויושלמו עסקאות המיזוג, תחזיק כת"ב בכל הון המניות של די-פארם וביוקנסל כך שלמעשה הם יהפכו לחברות פרטית. בעלי המניות של די-פארם יקבלו ניירות ערך של כת"ב, כאשר יחס ההחלפה של המניות ייקבע במסגרת משא ומתן בין הצדדים.

כמו כן נמסר מכת"ב כי השלמת העסקה מותנה בהיענות די-פארם להצעתה של כת"ב לניהול משא ומתן ולקבלת אישורי האורגנים המוסמכים של החברה ושל כת"ב בהתאם לדרישות הדין ולהסכמות ותנאים נוספים לרבות אישור אסיפת בעלי המניות של החברה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות