אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טכנופלס רכשה 12.5% מ-CompuLab ב-4.7 מיליון שקל   צילום: שאטרסטוק

טכנופלס רכשה 12.5% מ-CompuLab ב-4.7 מיליון שקל

CompuLab מייצרת ומוכרת מחשבים זעירים, בהיקף של 90 - 80 מיליון שקל בשנה, מדובר בשלב הסופי של עסקה שהיקפה הכולל הינו כ-47 מיליון שקל

01.01.2013, 12:17 | כלכליסט

חברת טכנופלס, חברת השקעות הממקדת את פעילותה באיתור הזדמנויות עסקיות להשקעה בחברות פרטיות, הודיעה כי רכשה, יחד עם בעלי מניות נוספים בטכנופלס, 25% מחברת CompuLab העוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק מערכות מחשוב מתקדמות, תמורת 2.5 מיליון דולר (כ – 10 מיליון שקלים).

קראו עוד בכלכליסט

יתרת מניות CompuLab, מוחזקות בידי יזם החברה, מר גדעון ימפולסקי. רכישת המניות הינה חלק מעסקה כוללת שניהלה טכנופלס, אשר במסגרתה נרכשו 50% ממניות חברת CompuLab במחיר של 12.5 מיליון דולר, המשקף שווי של 25 מיליון דולר לחברת CompuLab. הרכישה הכוללת בוצעה, בין היתר, על ידי רכישה עצמית של חלק ממניות CompuLab אשר מומנה באמצעות העמדת מימון מבנק מסחרי.

בנוסף, קיבלו הרוכשים אופציה לתקופה של שלוש שנים להעלות את אחזקותיהם המשותפות לשיעור של 30%. חלקה של טכנופלס ברכישה האמורה עומד על 12.5% ממניות CompuLab בתמורה לסכום של 1.25 מיליון דולר, המשקף מחיר הנמוך באופן משמעותי ממחיר העסקה הכוללת.

 

כמו כן, קיבלה טכנופלס אופציה לתקופה של שלוש שנים להגדיל את אחזקותיה לשיעור של 15%, בתמורה לסכום נוסף של 250 אלפי דולר.

חן כץ, מנכ"ל טכנופלס מסר כי: "השלמנו היום עסקה מורכבת של רכישת הון והעמדת מימון, בהיקף של כ-47 מיליון שקלים, אשר קרמה עור וגידים תוך זמן קצר בהובלתה של טכנופלס. היקף ואופי העסקה בהחלט מלמד על הכוונה שלנו להמשיך לאתר ולבחון חברות מטרה מעניינות, ולבצע עסקאות בהיקפים גדולים ממה שביצענו עד היום."

יניר פרבר, יו"ר דירקטוריון טכנופלס הוסיף כי: "אין ספק שחברת CompuLab הינה אחת מהחברות המעניינות והמבטיחות ביותר שראינו בשנים האחרונות, החברה נחשבת לאחת מהמובילות העולמיות בתחום המתפתח של מחשבים זעירים ומחשבים על כרטיס, והינה בעלת טכנולוגיה ייחודית ופוטנציאל צמיחה משמעותי בתחום זה."

חברת CompuLab אשר נוסדה לפני כעשרים שנה, נחשבת לחברה בעלת ניסיון רב ומוניטין בינלאומי בתחומה. CompuLab מוכרת מיני-מחשבים בהיקפים של 90 - 80 מיליון שקל בשנה, הינה רווחית, וצופה גידול בקצב מכירותיה בשיעור שנתי של 25% - 15% בשנים הקרובות.

CompuLab מוכרת את מוצריה, מחשבים זעירים ומחשבים על כרטיס, ברחבי העולם למאות חברות, חלקן ענקיות בינלאומיות כגון סיירה-נבאדה, ג'נרל דיינמיקס, מק'דונלדס, רוש וחברות מובילות נוספות. כל מוצרי קומפיולאב מתוכננים ומיוצרים בישראל. כ-95% מהמוצרים מיועדים לייצוא.

CompuLab הינה חלוצה בפיתוח וייצור מחשבי PC מיניאטוריים. בשנת 2012 השיקה קומפיולאב את מוצר הדגל שלה, Intense PC, תחנת עבודה רב תכליתית בגודל של טלפון משרדי. ה - Intense PC הוא המחשב החסכוני ביותר באנרגיה (Green PC) המבוסס על Intel Core i7 דור 3, ופעולתו שקטה לחלוטין הודות לתכנון ייחודי נטול מאוורר ונטול חלקים נעים.

טכנופלס תמנה שני דירקטורים מתוך חמישה לדירקטוריון CompuLab, ותהא זכאית לתמורה בהיקף של כחצי מיליון שקל לשנה. בנוסף, CompuLab תאמץ מדיניות של חלוקת דיבידנד לבעלי מניותיה בשיעור של 50%, בהתקיים תנאים מסוימים. את טכנופלס ייצג עו"ד עמית דת ממשרד פישר בכר חן וול אוריון ושות'.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות