אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לא משלמים פעמיים: מנויים למגזין יוכלו לקרוא את כל התכנים אונליין, בחינם צילום מסך: play.google.com

לא משלמים פעמיים: מנויים למגזין יוכלו לקרוא את כל התכנים אונליין, בחינם

גוגל השיקה תוכנית חדשה בחנות המדיה שלה, פליי, ומאפשרת לכל המשתמשים המחזיקים במנוי למגזין או עיתון מודפס לקרוא גם את המהדורה הדיגיטלית - ללא עלות נוספת. האם הדבר יפתח מהפכה בתחום התכנים הדיגיטליים?

05.01.2013, 11:19 | הראל עילם

גוגל השיקה במהלך סוף השבוע תוכנית חדשה המאפשרת למנויי מגזינים לקרוא את התכנים גם בצורה מקוונת, ובחינם. עד כה, מנויים למגזינים היו צריכים גם לרכוש מנוי מקוון נוסף, אבל החברה מאפשרת כעת להעביר את המנוי המודפס גם לענן.

קראו עוד בכלכליסט

מגוון מאוד רחב של מגזינים ועיתונים מקוונים זמינים כיום לרכישה דרך חנות המדיה של גוגל, Play במתכונת של גליון בודד או כמנוי. החנות אינה זמינה בישראל עדיין, אבל בארצות הברית ועשרות מדינות אחרות ניתן לרכוש שם גליונות מקוונים של מגזינים כגון ויירד, ניו יורק טיימס, GQ, פיפל וכו'.

מהיום, זמינים גם על אנדרואיד, צילום: shutterstock מהיום, זמינים גם על אנדרואיד | צילום: shutterstock מהיום, זמינים גם על אנדרואיד, צילום: shutterstock

כאשר חברות המגזינים הגדולות בעולם התאחדו במיזם משותף ליצירת גליונות מקוונים, הם הפכו אותו זמין לאנדרואיד ולא iOS, בין השאר בגלל סכסוך עם אפל. אבל עד כה, עשרות מיליוני המנויים בארצות הברית נאלצו לשלם שוב על התכנים שכבר רכשו דרך מנוי למהדורה המודפסת, במידה ורצה לקרוא את הגיליון גם על הטאבלט או הטלפון.

התוכנית החדשה יכולה לחולל שינוי אמיתי בהרגלי צריכת התוכן של האמריקאים, שעדיין נסמכים על מהדורות מודפסות, ולהתחיל להרגיל אותם לצרוך גם תכנים דיגיטליים. התוכנית גם מספקת פתרון לעיתונים שרוצים להגביל את הגישה לתכנים בתשלום, אבל מודאגים שאנשים יסרבו לשלם על תכנים דיגיטליים.

מספר מערכות עיתונים, כגון ניו יורק טיימס, טיימס הלונדוני והוול סטריט ג'ורנל, כבר מציעים תוכניות דומות - אבל פליי היא החנות הרשמית המציעה פתרון מסודר ונוח.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות