אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
זו כבר שגרה: שוב נדחה פרסום דו"ח מבקר המדינה על תעש צילום: חיים צח

זו כבר שגרה: שוב נדחה פרסום דו"ח מבקר המדינה על תעש

יו"ר הוועדה לביקורת המדינה נועד עם יעקב עמידרור ואח"כ הודיע שחיסיון הדו"ח נמשך. לא נקבע מועד חדש לפרסום הדו"ח

10.01.2013, 11:53 | הדר קנה

כצפוי, דו"ח מבקר המדינה בנושא תעש שהיה אמור להתפרסם היום, נדחה, זו הפעם הרביעית. הפעם נדחה הפרסום למועד בלתי ידוע.  

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בלחצים כבדים שהפעיל ראש המטה לביטחון לאומי אלוף (מיל') יעקב עמידרור, שמונה לפני יותר מחודש מטעם ראש הממשלה בנימין נתניהו ליישב בשמו את המחלוקת עם משרד הביטחון על הפרטת תעש.

עמידרור פנה ליו"ר הוועדה לביקורת המדינה ח"כ אורי אריאל והם נפגשו הבוקר. לאחר מכן הוציא אריאל הודעה ובה נאמר כי חיסיון הדו"ח נמשך וכי הודעה על מועד פרסמו תצא בהמשך.

בפעם קודמת הביע מבקר במדינה את מורת רוחו מדחיית הדו"ח ואף הגדיל והוציא הודעה מטעמו המבהירה שהדחייה אינה בהסכמתו אך הוא מחויב לפעול על פי החוק.

הדו"ח העוסק במעקב על הדו"חות הכספיים של תעש לשנים 2009-2003, על פי החוק, בתוקף סמכותו של יו"ר הוועדה לביקורת המדינה אורי אריאל להוציא צו לחסיון הדו"ח ומשהוצא צו כזה שכזה הוא מחייב את כל הציבור, לרבות את משרד מבקר המדינה.

מלכתחילה מדובר בבקשה חריגה לדחות פרסום דו"ח של מבקר המדינה והדחיות החוזרות ונשנות הן חריגות במיוחד.

במקור הדו"ח אמור היה להתפרסם ב-14 בנובמבר. פרסום הדו"ח נדחה בשל בקשה חריגה ומשותפת של מנכ"ל משרד הביטחון אודי שני, מנכ"ל משרד ראש הממשלה הראל לוקר ומנכ"ל משרד האוצר דורון כהן, שהופנתה ליו"ר הוועדה לביקורת המדינה. אז הוחלט על דחייה ל-18 בחודש.

הסיבה לדחיות לטענת המבקשים, היא בשל התקדמות המו"מ בנוגע להפרטת תעש שמתעכבת זה זמן רב. בתעש ובמשרדים הממשלתיים (הביטחון והאוצר - המהווים חלק מההפרטה) טענו כי דו"ח המבקר יפגע בהליך ההפרטה הנמצא לפני שלבי סיכום אחרונים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות