אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התעשייה האווירית גייסה 1.2 מיליארד שקל צילום: עמית שעל

התעשייה האווירית גייסה 1.2 מיליארד שקל

מדובר בהנפקת סדרה חדשה של אג"ח שקליות בריבית קבועה. היקף הביקושים במכרז עמד על 3.2 מיליארד שקל

10.01.2013, 10:36 | הדר קנה

התעשייה האווירית (תע"א) השלימה בהצלחה גיוס של 1.2 מיליארד שקל, כך עולה מההודעה לבורסה שהוציאה הבוקר.

מדובר בהנפקת סדרה חדשה של אג"ח שקליות לא צמודות מסדרה ג, הנושאות ריבית קבועה. היקף הביקושים שנתקבל במכרז עמד על כ-3.2 מיליארד שקל.

קראו עוד בכלכליסט

ריבית הסגירה שנקבעה במכרז הינה 4.1%, המשקפת מרווח של 0.8% מעל תשואת אג"ח ממשלתי במח"מ זהה. מרווח הריבית הנמוך שהתקבל במכרז, הינו יוצא דופן בשוק ההון הישראלי בשנים האחרונות.

מימין יוסי וייס מנכ"ל התעשייה האווירית ודב בהרב יו"ר הדירקטוריון מימין יוסי וייס מנכ"ל התעשייה האווירית ודב בהרב יו"ר הדירקטוריון מימין יוסי וייס מנכ"ל התעשייה האווירית ודב בהרב יו"ר הדירקטוריון

סמנכ"ל הכספים, אייל יוניאן שהוביל את ההנפקה אמר: "סכום ההנפקה הינו מרשים ביותר, שכן מדובר בגיוס הגדול ביותר ברמת הריבית הנוכחית שבוצע במהלך 2012 בשוק ההון. זו הפעם השלישית שהחברה מנפיקה אג"ח וזו ההנפקה הגדולה מבין השלוש. היחסים הפיננסיים של החברה והשקיפות בה היא פועלת, מייצרים אמון וביטחון של המשקיעים בחברה".

בתע"א מתכוונים להשקיע את הכסף שגויס, בין היתר, בפיתוח הדור הבא של הטכנולוגיות המשמעותיות שלה כגון: מל"טים אסטרטגיים, מטוסי מנהלים וטילאות (מהמילה טיל).

דב בהרב, יו"ר התע"א אמר כי: "הצלחת הגיוס משקפת נכונה את אמון המשקיעים באסטרטגיה המגובשת שלנו ומבטאת ביטחון באיכות הטכנולוגית של החברה ובפתרונות המערכתיים שהיא מספקת ללקוחותיה. המשקיעים השתכנעו כי לתע"א יתרון תחרותי בזירות בהן היא פועלת וביכולתה לשמר יתרון זה על פני זמן, זאת למרות האתגרים הרבים. זו הזדמנות להודות למנהלי ועובדי התע"א אשר מקצועיותם ומסירותם מבטיחה את המשך צמיחתה של החברה".

יוסי וייס מנכ"ל התעשייה האווירית אמר: "ההצלחה המרשימה בהנפקה מבטאת את אמונו של שוק ההון בחברה ובחוסן העסקי שלה. עוצמה זו, הינה פועל יוצא של עבודה קשה ומאומצת של עובדי החברה והנהלתה מאז הקמתה לפני כ- 60 שנה. נמשיך לפעול על מנת להצעיד את התע"א להישגים נוספים ולהתמודדות עם האתגרים הרבים העומדים לפנינו ולתרום לביטחונה של מדינת ישראל ולשיפור כלכלתה. אנו מודים למשקיעים ולכל העושים במלאכה"

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות