אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בגלל העוני: היוונים כורתים את היערות כדי להתחמם צילום: איי פי

בגלל העוני: היוונים כורתים את היערות כדי להתחמם

הסולר להסקה התייקר - ונהפך למצרך שאינו בר־השגה עבור משפחות רבות. תושבים מדווחים על עננת עשן האופפת את הערים

12.01.2013, 19:39 | סוכנויות הידיעות

אלפי יוונים שמצבם הכלכלי הורע ולא מאפשר להם לשלם עבור סולר נאלצים לפשוט על שטחי יערות נרחבים כדי לכרות עצי הסקה לחימום את בתיהם בחורף, כך דיווח בסוף השבוע "הוול סטריט ג'ורנל".  

קראו עוד בכלכליסט

מחיר הסולר להסקה זינק פי שניים לעומת השנה שעברה, וכך הפך למצרך שאינו בר־השגה עבור משפחות יווניות רבות. תושבי אתונה וערים גדולות נוספות מדווחים על עננת עשן האופפת אותן בגלל הסקה מסיבית בעץ. בארגונים סביבתיים מזהירים כי מדובר בתופעה המסכנת את בריאות הציבור, ואילו מכבי אש דיווחו על עלייה במספר השריפות בבתים.

תושב סטמאטה מתחמם בסוף השבוע, צילום: איי פי תושב סטמאטה מתחמם בסוף השבוע | צילום: איי פי תושב סטמאטה מתחמם בסוף השבוע, צילום: איי פי

ארגונים סביבתיים במדינה דיווחו כי עשרות אלפי עצים נעלמו מאז תחילת החורף מהפארקים ומהיערות וכן על זינוק במספר עבריינים שנתפסו במהלך כריתת עצים בלתי חוקית. משרד איכות הסביבה הגיש מתחילת 2012 מעל ל־3,000 תביעות נגד עבריינים ונתפסו 13 אלף טונות של עצים שנכרתו באופן בלתי חוקי למטרת הסקה.

הפעם האחרונה שבה היוונים כרתו היוונים כמות כזו של יערות למטרת הסקה נרשמה בזמן הכיבוש הגרמני ב־1940, בתקופת הכיבוש הגרמני. כעת חמש שנות המיתון העמוק דחפו אותם שוב לצעד הנואש.

העשן המיתמר מעל אתונה והריח החזק המורגש ברחבי העיר דוחפים את הרשויות להחזיר את הסובסידיות לסולר להסקה ולהפחית את מחיר נפט לחימום. גם האופוזיציה הגבירה את הביקורת על מדיניות הקיצוצים של הממשלה ואת הדרישה להוזיל את מחירי החשמל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
בגלל הלוואות לבנקים של הממשלה האזרחים צריכים לקפוא. ימח שמם של תאגידי הבנקים.
ככה לדוגמה שגולדמן זקס נתנה הלוואות ליוון אבל בדלת הצדדית שילמה כדי לבטח את עצמה כנגד אותם הלוואות. השאלה היא למה גולדמן זקס נתנה הלוואות שהיא ידעה שיוון איננה יכולה לשלם וביד השנייה הלכה מאחורי הגב וקנתה CDS כדי לבטח את עצמה כנגד נפילתה. זה דומה לזה שאני ילך לקנות דירה ויגש לבנק לבקש לוואה ,הבנק יתן לי את ההלוואה בעודו יודע שאין סיכוי שביכולתי לשלם אבל מאחורי גבי הוא ילך לבטח את עצמו כנגד הנפילה. ככה זה חמדנות לא אכפת לך מי נפגע בדרך.
דשגד  |  12.01.13