אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נדחתה בקשת ברלוסקוני להקפאת משפט הונאת המס צילום: איי אף פי

נדחתה בקשת ברלוסקוני להקפאת משפט הונאת המס

ראש ממשלת איטליה לשעבר ביקש לדחות את המשפט הקשור לרכישת זכויות שידור על ידי תאגיד התקשורת שלו עד לאחר הבחירות

18.01.2013, 20:00 | סוכנויות הידיעות
בית משפט במילאנו דחה היום (ו') את בקשת ראש הממשלה לשעבר סילביו ברלוסקוני להשעות את משפט הונאת המס עד לאחר הבחירות שיתקיימו ב-24 וב-25 בפברואר. הונאת המס קשורה ברכישת זכויות שידור על ידי ענקית התקשורת שברשותו, מדיאסט.

קראו עוד בכלכליסט

ברלוסקוני, 76, מערער על גזר הדין שניתן באוקטובר האחרון שבו הוא נשלח לארבע שנות מאסר. פרקליטיו טענו כי מעמדו כמנהיג של קואליציה פועלת בבחירות ייצגו מכשול לגיטימי להופעתו בבית המשפט. עוד טענו עורכי דינו, כי המשפט יפריע למערכת הבחירות. השופטים דחו את שתי טענותיהם. קואליציית המרכז-ימין באיטליה טרם בחרה במועמד לראשות הממשלה וברלוסקוני אמר כי לא ירוץ שוב.

ברלוסקוני גם עומד בפני משפט באשמה כי שילם עבור יחסי מין לזונה קטינה, שמכונה "רובי". ומשפט שלישי באשמה שהדליף שיחת טלפון חסויה, כביכול, לאמצעי התקשורת. מוקדם יותר השבוע, סוללת עורכי דינו של ראש הממשלה לשעבר לא הצליחה לדחות את משפט "רובי". שימוע אחרון במקרה אמור להיערך ב-4 בפברואר, ופסק הדין צפוי להתקבל לפני ההצבעה.

משפט הונאת המס התחיל היום (ו') ושימוע נוסף צפוי להיערך ב-25 בינואר. היום נערך השימוע האחרון במשפט הציתות שיידחה עד לאחר הבחירות.

תגיות