אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיור בר-השגה נוסח ניו יורק: כך ייראו הדירות הקטנות בעיר

דיור בר-השגה נוסח ניו יורק: כך ייראו הדירות הקטנות בעיר

הבניין הראשון בפרויקט הדיור המוזל יכלול 55 דירות בגדלים של 34-23 מ"ר, בית קפה, חדר כושר וגינת גג. כמה ישלמו השוכרים?

23.01.2013, 22:30 | סוכנויות הידיעות

השבוע חשף ראש עיריית ניו יורק מייקל בלומברג את העיצוב המנצח עבור דירות קטנות שזכו לכינוי "דירות מיקרו", ונועדו להוות דיור בר השגה בניו יורק.

פרויקט בשם "מיקרו ניו יורק שלי" ממשרד האדריכלים nARCHITECTS ו-HDC גבר על 33 הצעות אחרות וזכה בתחרות. הבניין הראשון של הדירות הקטנות יכלול 55 דירות להשכרה, שהגדלים שלהן ינועו בין 23 ל-34 מ"ר ויהיו בעלות חלונות גדולים, מקום רב לאחסון ומרפסות. הבניינים יכללו גם חלל משותף לקיום פגישות, בית קפה וגינת גג משותפת עבור הדיירים, זאת בנוסף לחדר כביסה, מחסן, חדר לאופניים וחדר כושר.

הבניין החדש הבניין החדש הבניין החדש

על פי הכללים העירוניים הנוכחיים, כל הדירות חייבות להיות לפחות בגודל של 37 מ"ר, אולם ביולי הכריז בלומברג כי הדירות הקטנות יהוו יוצא מהכלל.

הבנייה צפויה להתחיל לקראת סוף 2014 בפינת הרחובות 335 מזרח ו-27, והדיירים אמורים להיכנס לדירות בספטמבר 2015. השכירות בבניין תהיה תחת פיקוח, והוא עצמו יהיה ידידותי לסביבה.

בעיר מצפים כי לדירות תהיה רשימת המתנה. השכירות תנוע מ-940 דולר לסטודיו ועד ל-1,700 דולר לדירה המיועדת לשני אנשים. מראש יוקצו כמה דירות למשפחות בעלות הכנסה נמוכה.

לחצו לצפייה
גלריית כלכליסט: עיצוב דירות המיקרו (7 תמונות)

הבניין הוא חלק מתוכנית הדיור החדשה שמקדם ראש העיר, יוזמה במיליארדי דולרים שמטרתה לממן בנייה של 165 יחידות של דיור בר השגה עבור 500 אלף ניו יורקים. "היכולת של ניו יורק להתאים עצמה לזמנים המשתנים היא זו שהפכה אותנו לעיר הטובה ביותר בעולם", אמר בלומברג בעת ההכרזה על המנצח. "ובזכות היכולת הזו נישאר עיר חזקה במאה ה-21". העיצוב המנצח מוצג גם במוזיאון העיר ניו יורק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות