אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איל וולדמן: "נקלענו למהמורה אבל נדע להתאושש החל מהרבעון השני" צילום: אוראל כהן

ראיון כלכליסט

איל וולדמן: "נקלענו למהמורה אבל נדע להתאושש החל מהרבעון השני"

כך לפי מנכ"ל מלאנוקס לאחר שהחברה סיפקה תחזית נמוכה ב-40% מתחזיות האנליסטים לרבעון הראשון של 2013. וולדמן: "מלאנוקס חברה טובה שמנוהלת נכון. ייתכן שאנחנו צריכים ללמוד להיות שמרנים יותר בתחזיות שלנו"

24.01.2013, 10:56 | שי סלינס

"נקלענו למהמורה ברבעון הרביעי של 2012 והראשון של 2013 אבל אנחנו מאמינים כי נמשיך לגדול החל מהרבעון השני של השנה", כך אמר מנכ"ל ונשיא מלאנוקס איל וולדמן בשיחה עם "כלכליסט" לאחר שהחברה סיפקה הלילה תחזית נמוכה ב-40% מתחזיות האנליסטים לרבעון הראשון של השנה. 

קראו עוד בכלכליסט

"שום דבר מיוחד לא השתנה במלאנוקס. הסביבה העסקית בשווקים שאנחנו נמצאים לא השתנתה. אנחנו חברה ציבורית שש שנים ומתוך זה פיספסנו רבעון אחד", אמר וולדמן וניסה להרגיע את המשקיעים. "מלאנוקס חברה טובה שמנוהלת נכון", הוא מוסיף.

דו"חות הרבעון הרביעי של מלאנוקס תואמים את אזהרת הרווח מתחילת החודש. ההכנסות עמדו על 122 מיליון דולר, שיעור רווח גולמי של 70% והרווח הנקי למניה של 69 סנט. אולם הצניחה החדה בשער המניה נבעה, כאמור, מהאכזבה בתחזיות לרבעון הראשון של 2013.

וולדמן התייחס בשיחה לתחזית הנמוכה של 78 - 83 מיליון דולר שצופה החברה לרבעון הראשון, בהשוואה לתחזיות של 130 מיליון דולר של האנליסטים ואמר כי "אין לנו צורך לשנות את מודל התחזיות שלנו. העובדה היא ששש שנים הוא עבד כמו שצריך. אנחנו פשוט צריכים ללמוד להיות יותר שמרנים בתחזיות שלנו".

וולדמן התייחס לחברה בת שהחלה לפעול בארה"ב ותפקידה לייצר הכנסות מהרשויות הפדרליות ואמר כי "אנחנו כבר רואים תוצאות מהחברה. הקמנו את החברה במטרה לעבוד עם הרשויות - החברה פועלת טוב ואנחנו נראה שיפור בהכנסות של מלאנוקס כתוצאה מהחברה כבר ב-2013".

איל וולדמן, צילום: אוראל כהן איל וולדמן | צילום: אוראל כהן איל וולדמן, צילום: אוראל כהן

"אנחנו מאמינים שהשוק שלנו ימשיך לגדול כל הזמן. אנחנו ממשיכים להוביל כספקית פתרונות קישוריות מובילה בתעשייה. בחצי השנה האחרונה הוכפל מערכות האינפיניבנד מסוג ה-56 ג'יגה הנמצאים בשימוש", אמר וולדמן.

לגבי ההשפעה של הדולר על תוצאות הרבעון האחרון של מלאנוקס, אמר וולדמן כי "אנחנו רואים כל הזמן השפעה של שער הדולר. זה גרם לנו להפסד קטן ברבעון הרביעי של השנה אבל אנחנו עושים גידול של שער הדולר מול השקל. כ-40% מההוצאות שלנו הן בשקלים ולכן עלינו להתייחס לשער הדולר", אמר וולדמן.  

מניית מלאנוקס יורדת היום בבורסה של תל אביב ב-15% למחיר של 153 שקל (כ-41 דולר), זאת לאחר זינוק של 270% במחיר המניה בשמונת החודשים הראשונים של 2012 ומחיר שיא של 119 דולר.

"ההנחיות לרבעון הראשון של 2013 הן בגדר קטסטרופה"

גם האנליסטים הופתעו לרעה מתחזיות החברה לרבעון הראשון של השנה. "הנחיות לרבעון הראשון של 2013 הן בגדר קטסטרופה", כותב ערן יעקובי מדש ברוקראז'. "החברה תצטרך לעבוד קשה ברבעונים הקרובים על מנת לשקם את האמון ולהפחית את התנודתיות. גם אם המחצית השניה תהיה חזקה מאד, אנו כבר לא רואים צמיחה דו-ספרתית בהכנסות של שנת 2013 לעומת שנת 2012".

יניב פגוט, האסטרטג הראשי של קבוצת איילון אמר כי "חיתוך תחזית המכירות לרבעון הראשון של שנת 2013 בשיעור של כ- 40% ביחס לתחזיות הותיר 13 אנליסטים המסקרים את החברה פעורי פה ומאוכזבים".

"האכזבה הכפולה תוך מספר שבועות שהביאה לאזהרת הכנסות ורווח חמורה לרבעון הרביעי של שנת 2012 ומיד אחר כך לאזהרת רווח והכנסות חמורה יותר לרבעון הראשון של שנת 2013, תפגע קשות באמון המשקיעים בתחזיות החברה ובמודל העסקי שלה", הוסיף פגוט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות