אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הממשלה הקצתה 8 מיליון שקל לנפגעי השטפונות; לא ברור מה מקורם צילום: אלעד גרשגורן

הממשלה הקצתה 8 מיליון שקל לנפגעי השטפונות; לא ברור מה מקורם

התאריכים שיילקחו בחשבון הם 10-6 בינואר, ויפוצו רק בתים שנפגעו מהסערה ושאינם מבוטחים. גורם במשרד ראש הממשלה ל"כלכליסט": "מדובר בהחלטה בעייתית"

27.01.2013, 13:30 | תומר אביטל

הממשלה אישרה הבוקר (א') פה אחד תוכנית לסיוע לנפגעים מהשיטפונות האחרונים. התאריכים שיילקחו בחשבון הם 10-6 בינואר 2013, ויפוצו רק בתים שנפגעו מהסערה שלא זכאים לתגמולי ביטוח.  

קראו עוד בכלכליסט

לפי הצעת המחליטים, מטרת התוכנית היא "להחזיר במהירות את שגרת החיים למסלולה בקרב קהילות שחוו פגיעה משמעותית". לטובת הסיוע, הנדרש כאמור עקב הגשמים העזים מתחילת ינואר, יוקצו כ-8 מיליון שקל.  

לחצו לצפייה
גלריית כלכליסט: (3 תמונות)

עם זאת לא ברור מה מקורם, וכיצד יקושש האוצר את הכספים לאור הגירעון הענק אליה נקלעה המדינה. מעבר לכך גורם במשרד ראש הממשלה הלין בפני "כלכליסט" כי מדובר בהחלטה בעייתית. לדבריו, פיצוי שכזה עלול לדרבן תושבים שלא לבטח את בתיהם בתקווה כי המדינה תסייע להם "בלאו הכי".

עם זאת, בהצעת המחליטים שאושרה בממשלה נכתב כי מדובר בפיצוי "לפנים משורת הדין לבתי מגורים". עוד הודגש כי הוא ניתן "מתוך מטרה לסייע להשבת שגרת החיים על כנה ומצד שני שלא לפגוע בצורך לשמר מדיניות המתמרצת אזרחים לנהוג באחריות ולבטח את ביתם ובכלל זה קביעת סכומי סיוע הנמוכים מתגמולי הביטוח, וכן במטרה שלא לפגוע בשוק הביטוח". בממשלה הקפידו לציין כי המדינה לא מתחייבת לנהוג באופן דומה במקרים עתידיים וכי הסיוע הניתן "לא יהווה תקדים".

הסיוע הוא בנוסף לתקצוב בהיקף של 15 מיליון שקל לשיקום תשתיות שנפגעו שכבר ניתן לרשויות המקומיות, וכי הממשלה הסמיכה את מנכ"ל משרד רה"מ הראל לוקר ומנכ"ל האוצר דורון כהן לגבש את פרטי התכנית לסיוע פרטני לאלו שנפגעו באופן "משמעותי" מהסופה ולא ביטחו את ביתם.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות