אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשקיעים הפרטיים: טעם לפגם בנוכחות הראל בנציגות המנהלת ההסדר מול אי.די.בי צילום: אוראל כהן

המשקיעים הפרטיים: טעם לפגם בנוכחות הראל בנציגות המנהלת ההסדר מול אי.די.בי

לטענתם, פוטנציאל ניגוד העניינים נובע משילוב העסקה למכירת פעילות כלל פיננסים להראל עם נוכחות הראל בנציגות

28.01.2013, 18:24 | יניב רחימי

חמשת נאמני אגרות החוב של אי.די.בי אחזקות קיבלו היום (ב') מכתב מאוהד אלוני, ממובילי "התארגנות המשקיעים הפרטיים", בדרישה לזמן באופן דחוף אסיפת בעלי אג"ח שעל סדר יומה בחירת חברים נוספים לנציגות ולחילופין מתן אמון מחודש לגופים המכהנים כחברים בנציגות על רקע החשש כי הם פועלים תחת ניגוד עניינים.

קראו עוד בכלכליסט

במכתב מצוין כי העסקה הנרקמת בין חברת הראל, החברה בנציגות המשותפת, למכירת פעילות ניהול התיקים והקרנות של כלל פיננסים מקבוצת אי.די.בי, יש בה כדי "פוטנציאל ממשי לפגיעה בהנהלות תקינה של נציגות מחזיקי אגרות החוב".

בהקשר זה מציין אלוני את הבירור שעורכת רשות ניירות ערך בנוגע לניגוד העניינים שבו הראל נמצאת לכאורה. הבדיקה שעורכת רשות ניירות ערך בעניינה של הראל נערכת לבקשתה של הראל מנאמני אגרות החוב לבחון האם יש חשש לניגוד עניינים.

לדברי אלוני, עד כה יצרו עם התארגנות המשקיעים הפרטיים מחזיקים פרטיים רבים שבידיהם מעל 76 מיליון ערך נקוב מאגרות החוב של אי.די.בי החזקות. לפיכך בכוונתו להציע את עצמו כמועמד לנציגות מחזיקי אגרות החוב של אי.די.בי.

"הניסיון מוכיח שבמרבית המקרים המחזיקים הפרטיים משקפים את האינטרס הספציפי והמדויק של העניין נשוא הסדר החוב, בשעה שלגופים המוסדיים יש לא פעם מכלול אינטרסים המתנגשים באופן טבעי" אמר אלוני בשיחה עם "כלכליסט" והוסיף "למעורבות של הפרטיים יש תרומה לתהליך, ויש לכך השפעה על התרומה הסופית שבעלי השליטה מרימים לטובת הסדר החוב".

תגיות