אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חודש אדום בבורסה: ת"א 25 ירד בינואר ב-0.7% צילום: עמית שעל

חודש אדום בבורסה: ת"א 25 ירד בינואר ב-0.7%

בסיכום יומי המדדים ת"א 25 ות"א 100 ננעלו ללא שינוי מהותי. מניית בריינסווי זינקה ב-11%. ביוקנסל קפצה ב-33% לאחר שהודיעה כי היא מנהלת מגעים למיזוג עם חברה בינלאומית; מחזור המסחר הסתכם היום ב-1.09 מיליארד שקל

31.01.2013, 16:42 | שי סלינס

המסחר בבורסה של תל אביב ננעל היום (ה') ביציבות לאחר שבשעות הבוקר נסחרו המדדים בטריטוריה החיובית. מחזור המסחר הסתכם ב-1.09 מיליארד שקל. בסיכום חודש ינואר ת"א 25 ירד ב-0.7% ומדד ת"א 100 סיים את החודש ללא שינוי מהותי.

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד תקשורת נפט וגז 

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40  תל בונד 60

שיעור האבטלה עמד בחודש דצמבר 2012 על 6.9%, לעומת 6.8% בנובמבר. כך נמסר מהלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. מספר המובטלים עמד בחודש האחרון של השנה החולפת על כ-251 אלף. שיעור הגברים המובטלים ירד בדצמבר ל-6.8% (לעומת 7% בנובמבר), ואילו שיעור הנשים הבלתי מועסקות עלה ל-7% (לעומת 6.5% בחודש הקודם).

הלילה דווח בעיתון "ניו יורק טיימס" כי ישראל הודיעה לארצות הברית לפני שתקפה לכאורה בסוריה. גורמים אמריקניים וישראליים אמרו לעיתון הבריטי "הטיימס" כי המשאיות שהופצצו הובילו גם ציוד אלקטרוני שמשבש את יכולת הניווט מבוססת ה-GPS של מטוסים ללא טייס. אתמול הודתה סוריה לראשונה כי הותקפה, אבל טענה כי לא שיירת נשק היא שהופצצה - אלא "מרכז מחקר". הצבא הסורי פרסם הודעה רשמית בטלוויזיה הממלכתית שבה נאמר כי "מטוסים ישראליים תקפו אתמול בשעות הבוקר המוקדמות מרכז מחקר צבאי במחוז דמשק".

סקטור הבנקאות בישראל עומד בפני שנה קשה עם ירידה ממוצעת של 5% ברווח ב-2013, כך עולה מסקירה מיוחדת של חברת דירוג האשראי מודי'ס על הבנקים הגדולים בישראל בה השאירו בחברת הדירוג את התחזית שלהם לכל הסקטור על "שלילי". "היעילות והרווחיות של הבנקים בישראל נמוכה בהשוואה למוסדות הפיננסים המקבילים בעולם", ציינו במודי'ס בדו"ח שלהם.

שוק האג"ח

הממונה על ההגבלים העסקיים אישר למועדון 365 מקבוצת רמי שביט למכור את סיבוס, כך נודע "לכלכליסט". התמורה שנקבעה בגין המניות הנמכרות היא 90 מיליון שקל. מדובר באקזיט יוצא דופן עבור קבוצת המשביר היות שסך ההשקעה בסיבוס העוסקת בתחום ההסעדה הסתכם בכ-6.5 מיליון שקל בלבד.

האג"ח הממשלתי ל-10 שנים ("שחר") עולה ב-0.3% לתשואה של 4.06%, זאת לאחר שמתחילת השבוע ירדה האג"ח ב-0.4%.

מניות במרכז

ביוקנסל, העוסקת במחקר ופיתוח של תרופות למחלת הסרטן, הודיעה היום לבורסה בתל אביב כי היא משהה את המגעים למיזוג עם כלל ביוטכנולוגיה החברה האם (75%) על רקע התפתחויות במגעים עם מספר חברות פארמה בינלאומיות. מהחברה נמסר כי המגעים נמצאים בשלב הראשוני ואין ודאות כי יושלמו.

כלל ביוטכנולוגיה דיווחה כי טבע, ענקית הגנריקה הישראלית בניהולו של ג'רמי לוין, הודיעה לקיורטק - החברה הבת של כת"ב - על סיום שיתוף הפעולה מה-1 במאי השנה. קיורטק מפתחת נוגדן שתפקידו להגביר את יכולות מערכת החיסון להילחם בסרטן של מערכת הדם ובגידולים מוצקים.

האחים שאול ודוד נאוי יחד עם בעלי שליטה אחרים, מממשים את האופציות הלא סחירות שבידיהם לקבלת מניות חברת נאויללא תמורה. המשמעות - אחזקת הציבור בחברה תדולל מ-24.7% ל־10.6% ושווי האחזקות של כל אחד מהאחים יזנק מ־23.7 מיליון שקל ל־122.1 מיליון שקל. חברת האחים נאוי סיימה את תשעת החודשים הראשונים של 2012 ברווח נקי של 39 מיליון שקל.

מודיעין אנרגיה שבשליטת אי.די.בי פתוח וצחי סולטן דיווחה אתמול בערב על גיוס של 30 מיליון שקל במסגרת הנפקת זכויות בה הנפיקה כ-303 מיליון יחידות השתתפות - ניצול של כ-99.66% מהזכויות. הגיוס נועד לצרכי מימון הקידוח גבריאלה. הרישיון ממוקם כ-10 ק"מ בטווח שמול חופי אשדוד ועד נתניה על שטח של 390 אלף דונם. בשנה שעברה התגלה במקום פוטנציאל להפקת נפט בהיקף של כ-128 מיליון חביות. הרישיון מוחזק היום בידי מודיעין אנרגיה (70%), אדירה (15%) ובראון ברנט (15%).

אלווריון, ספקית פתרונות התקשורת, לא מסתפקת בניסיונות למכור את חטיבת ה־WiMAX שלה לקרן פורטיסימו. במקביל לכך, מנהלת אלווריון מגעים עם החברה האמריקאית דיביטל (DIVITEL) שמעוניינת לרכוש את אלווריון בעסקה שצפויה להתבצע בעיקר באמצעות מיזוג מניות, כך נודע ל"כלכליסט". המגעים שמתנהלים במשך החודשיים האחרונים, הוקפאו זמנית עד להשלמת העסקה עם פורטיסימו.

בריינסווימרכזת מחזור מסחר גבוה יחסית עם עליות של מעל ל-8%. המניה זינקה ב-30 הימים האחרונים ב-126%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות