אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האחים דורון וליאורה עופר הגיעו לפשרה וביקשו לבטל את הדיון המשפטי צילום: אלירן אביטל

האחים דורון וליאורה עופר הגיעו לפשרה וביקשו לבטל את הדיון המשפטי

דורןן עופר עתר לביהמ"ש בדרישה לקבל מסמכים של עופר השקעות. עוד טען כי אחותו קיבלה מהחברה תשלומים גבוהים מהמגיע לה

30.01.2013, 16:57 | יצחק דנון

דורון עופר וחברת עופר השקעות שבשליטת אחותו ליאורה עופר הודיעו היום (ד') לבית המשפט המחוזי בתל אביב כי הגיעו לפשרה מחוץ לכותלי ביהמ"ש. הם ביקשו מהשופט ד"ר עודד מודריק להורות על מחיקת העתירה שהגיש דורון עופר ביולי אשתקד נגד עופר השקעות ועל ביטול הדיון שנקבע בתיק למחר.

קראו עוד בכלכליסט

דורון עופר טען בעתירתו כי כדירקטור בחברה הוא זכאי לקבל לעיונו מידע ומסמכים של החברה וכי נעשה נסיון בוטה ומגמתי למנוע ממנו זאת.

בין היתר טען דורון כי ממסמך שהועבר אליו בראשית שנת 2012 עולה כי במהלך 3 השנים האחרונות קיבלה ליאורה עופר לידיה מהחברה כספים עודפים החורגים במיליוני שקליםש הסכום שהגיע לה. בנוסף, טען כי דירקטוריון החברה אישר לאחותו לקבל מיליוני שקלים נוספים מידי שנה.

בתגובה לעתירה טענה עופר השקעות כי העתירה לוקה בפגמים מהותיים והיא חסרת בסיס. לדברי החברה, ליאורה עופר קיבלה ממנה בדיוק את הסכום לו היא זכאית - 300 אלף דולר לשנה בהתאם להסכם האחים. עוד נטען בתגובה כי העתירה הוגשה בחוסר תום לב ללא גילוי ופירוט מלא של העובדות תוך שימוש לרעה בהליכי משפט וכל זאת ממניעים ומשיקולים זרים אשר לא לשמם הוקנתה לדירקטור בחברה זכות העיון במסמכי התאגיד.

"דורון עופר גמר אומר להיאבק באחותו וזאת אף במחיר של פגיעה בוטה, חסרת תקדים בחומרתה בכבודו של אביו המנוח ובטובתה של עופר השקעות שהיא יציר כפיו ומפעל חייו של יולי עופר", נאמר בתגובה.

בסוף חודש נובמבר אשתקד התקיים דיון בעתירה במסגרתו נחקר דורון עופר על תצהירו ובתום הדיון קבע ביהמ"ש כי על בא כוחה של עופר השקעות להעביר בשם החברה את כל מסמכיה שהתבקשו על ידי דורון עופר.

בהחלטת ביהמ"ש נאמר כי דורון יבחן את המסמכים ויראה אם הם עולים בקנה אחד עם עתירתו וגם אם המסמכים אינם עולים ב-100% עם העתירה, ייתכן וניתן לצמצם את היקף המחלוקת בין הצדדים או לייתר את הצורך בהכרעה במחלוקת.

בהחלטת ביהמ"ש אז נקבע כי אם לא תושג הסכמה ייערך דיון נוסף בתיק במסגרתו ייחקר המצהיר מטעם עופר השקעות. לאחר העברת המידע והמסמכים לידי דורון עופר נדחה מועד הדיון בתיק על מנת לאפשר לדורון לבחון אם המידע והמסמכים שהועברו אכן עולים בקנה אחד עם המבוקש בעתירתו.

לקראת הדיון הנוסף שנקבע לראשית ינואר הגישו הצדדים בקשה מוסכמת לדחיית הדיון בנימוק כי בימים אלה ממש מתקיימים מגעים כדי לסיים את המחלוקות הקשורות לעתירה. היום כאמור הוגשה לביהמ"ש בקשה משותפת מטעם הצדדים למחיקת ההליך ולביטול הדיון בעקבות הסדר פשרה אליו הגיעו מחוץ לכתלי ביהמ"ש ואשר תוכנו לא צורף לבקשה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות