אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סמסונג רכשה 5% מענקית הסטיילוסים היפנית וואקום

סמסונג רכשה 5% מענקית הסטיילוסים היפנית וואקום

החברה מבקשת לבדל עצמה מיצרניות פאבלטים אחרות בשיפור הסטיילוסים של מכשירי סדרת Note. וואקום היא מהמובילות בעולם בפיתוח טכנולוגיות זיהוי כתב יד וסייעה בפיתוח סטיילוס ה-S Pen של סמסונג

05.02.2013, 16:57 | רפאל קאהאן

סמסונג הודיעה כי רכשה 5% מיצרנית הסטיילוסים ולוחות הגרפיקה היפנית וואקום - אשר לקחה חלק בפיתוח ה-S Pen, סטיילוס הגלקסי Note. העסקה תסייע לסמסונג בפיתוח הדור הבא של הסטיילוסים עבור הסמארטפונים והטאבלטים שלה, כך דיווח היום (ג') הוול סטריט ג'ורנל.

קראו עוד בכלכליסט

הרכישה הזו מגלה טפח מהאסטרטגיה של סמסונג בתחום המכשירים הניידים. בחברה הקוריאנית מאמינים כי על מנת לבדל את עצמם משאר יצרני האנדרואיד עליהם להתמקד בערך המוסף של כתיבה בעזרת סטיילוס.

רקע פון-זילה: קווים לדמותו של הפאבלט, להיט הסלולר הבא הלהיט המפתיע של עולם הסלולר הוא ‭,Phablet-ה‬ שילוב בין טלפון לטאבלט שכולל מסך ענק, סטיילוס ויכולת חיוג. בתקופה שבה איש לא מסתפק בסמארטפון עם מסך קטן מ-4 אינץ'‬ והטאבלטים הופכים קטנים יותר, מכשירי הענק שעליהם מכריזות כל החברות לאחרונה מאיימים להיות הסטנדרט החדש של התעשייה ניצן סדן, 3 תגובותלכתבה המלאה

ההצלחה הגדולה של מכשירי הגלקסי נוט בקרב הצרכנים הוכיחה כי יש דרישה למכשירים בעלי מסך גדול מהממוצע ויכולים לשמש כפנקס או מחברת דיגיטלית.  

מה לכתב יד ולמסך מגע?

שימוש בכתב יד במכשירים ניידים איננו מופרך כלל וכלל, למעשה היה זה החלום הטכנולוגי העיקרי של רוב משתמשי המכשירים הניידים מאז ומעולם. מכשיר הניוטון של אפל והפאלם פיילוט היו מהראשונים שאפשרו קלט באמצעות כתב יד. אולם הטכנולוגיה עדיין לא הייתה בשלה וגרמה למשתמשים לזנוח את המכשירים לטובת מקלדות פיזיות במכשירים כגון הבלקברי וה-Psion או לטובת סמארטפונים בעלי מסך מגע, לכשהופיעו.

אך איפשהו במהלך הדרך שכחו יצרני הסמארטפונים את מודל הקלט מבוסס סטיילוס והתמקדו בעיקר במסכי מגע קפסיטיביים שפועלים היטב עם אצבעות. ההימור של סמסונג כי המשתמשים לא זנחו את כתב היד כשיטת קלט מועדפת השתלם, גם מבחינת השימושיות וגם מבחינת ההתבדלות משאר יצרניות הסמארטפונים והטאבלטים.

כך מציירים בימינו, צילום: ניצן סדן כך מציירים בימינו | צילום: ניצן סדן כך מציירים בימינו, צילום: ניצן סדן

למעשה, חוץ מהיריבה הוותיקה LG ומספר יצרנים סינים, אף יצרן אחר לא הרים את הכפפה, וגם LG העדיפה שיטת קלט מבוססת אצבעות על פני סטיילוס. למעשה, כיום סמסונג היא היצרנית היחידה שמאפשרת ללקוחותיה להשתמש בסטיילוס במגוון רחב של מוצרים כאמצעי קלט. גם משתמשי סמארטפוני הגלקסי S יכולים לקנות סטיילוס מותאם למכשיריהם (C-Pen).

הפאבלט של השכן

קטגוריית הפאבלט צפויה לראות מכשירים חדשים גם מהיצרניות הסיניות כגון חוואווי ולנובו, אך המכשירים אלה לא אמורים להגיע עם יכולות זיהוי כתב יד. לדידם, הפאבלט הוא מכשיר סמארטפון אשר מסכו גדול מ-5 אינץ' ולא יותר.

סמסונג מכוונת לערך מוסף של זיהוי כתב יד במכשיריה ולעת עתה היא היחידה המאפשרת זאת במכשיריה ישר מהקופסה, כעת יש להמתין ולראות האם שאר היצרנים יבקשו לעצמם יכולות דומות או שהפאבלט ימשיך להיות סמארטפון מגודל בלבד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות