אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אמפל: המחזיקים יתבעו ממימן לממש ערבות צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

אמפל: המחזיקים יתבעו ממימן לממש ערבות

בית המשפט לפירוקים בניו יורק נעתר לבקשת מחזיקי האג"ח לתבוע ממימן להחזיר הלוואה של 20 מיליון דולר, שלה הוא ערב אישית

07.02.2013, 08:20 | רחלי בינדמן

הישג משמעותי למחזיקי האג"ח של חברת אמפל שבשליטת יוסי מימן. שופט בית המשפט לפירוקים בניו יורק, המנהל את הליך הקפאת ההליכים בחברת אמפל, נעתר לבקשת מחזיקי האג"ח לתבוע את יוסי מימן להחזיר הלוואה שהעניקה אמפל לחברת מרחב שבבעלותו בגובה 20 מיליון דולר ושלה הוא ערב אישית. ההלוואה הוענקה בסוף 2008 על ידי אמפל לחברת מרחב לטובת מימון פרויקט אתנול בקולומביה. מימן נתן ערבות אישית להחזר ההלוואה. אלא שמאז נדחה מועד החזר ההלוואה כמה פעמים עד ל־31 בדצמבר 2012, שאז היתה אמורה מרחב להחזיר את ההלוואה.

קראו עוד בכלכליסט

אלא שבעוד שהנהלת אמפל והדירקטוריון שלה היו אמורים לדרוש מבעל השליטה להחזיר את ההלוואה, קברניטיה של החברה נמנעו מלנקוט צעדים משפטיים כדי לוודא שההלוואה תוחזר. זאת בזמן שבמקביל מתנהלים הליכי הקפאת ההליכים בבית המשפט בניו יורק ובעת שמחזיקי האג"ח פועלים לקבל לידיהם את השליטה בחברה.

לפני כחודשיים נעתר שופט בית המשפט בניו יורק לבקשת מחזיקי האג"ח לגבש תוכנית להעברת הבעלות באמפל לידיהם שתכלול גם הצעה באשר למי ינהל את החברה.

יוסי מימן, צילום: אוראל כהן יוסי מימן | צילום: אוראל כהן יוסי מימן, צילום: אוראל כהן

נציגות מחזיקי האג"ח המורכבת מבתי ההשקעות מיטב ופסגות ומיוצגת על ידי עורכי הדין עופר שפירא ואריה דנציגר, פועלת במרץ כדי לקבל את המושכות בחברה ולהתחיל לממש את נכסיה לטובת החזר החוב.

כעת נעתר השופט לדרישת מחזיקי האג"ח להיכנס בנעלי החברה ולקבל את זכות התביעה הישירה שלה נגד מרחב להחזר ההלוואה בגובה 20 מיליון דולר, שיגיעו לקופת הנושים, וכן כנגד מימן עצמו מכוח הערבות האישית שהעניק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות