אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מחפשים אלטרנטיבה: מי יהיו הערים החמות ב-2013?

מחירי הדירות רשמו עליות בשנים האחרונות, וציבור הרוכשים הישראלי מחפש מציאות במחירים סבירים; התחנה הראשונה בסדרה: בת-ים

09.02.2013, 08:04 | עוזי בלומר
מחירי הדירות זינקו בשנים האחרונות לרמות חסרות תקדים. בסדרת כתבות שזו הראשונה שבהן, ננסה לבדוק היכן נותרו המחירים ברמה סבירה יחסית, ומהן הערים ה"חמות" בשוק הדיור בשנת 2013.

התחנה הראשונה היא בת ים, שם שוחחנו עם ג'קי ביבס, יועץ נדל"ן של רשת אנגלו סכסון.

קראו עוד בכלכליסט

שטח השיפוט של בת ים הוא כ-8,300 דונם, וחיים בה כיום כ-160 אלף תושבים, כשליש מהם יוצאי מדינות חבר העמים. לבת ים אין עתודות קרקע גדולות, והעתודות הקיימות הן בדרום העיר. 

 

 

העיר סבלה מתדמית שלילית במשך שנים רבות, והמצב החל להשתנות לטובה ב-2008. העירייה בראשות שלומי לחיאני החלה לבצע מהלך של שיפור תשתיות ומערכת החינוך, והחלה להקים גנים ציבוריים רבים במגרשים שעמדו ריקים.

כיום, מחיר דירת שלושה חדרים ממוצעת בבת ים עומד על כ-1.1 מיליון שקל. דירות ארבעה חדרים שנבנו בעשור האחרון, נמכרות ב-1.5 עד 1.7 מיליון שקל. בבניינים ישנים יותר, משנות ה-70 וה-80 ניתן למצוא דירות ארבעה חדרים בכ-1.3 מיליון .

גם שוק דירות היוקרה בבת ים החל לגלות סימני התעוררות, כשהוא מתבסס על חוף הים היפה של העיר. ברחוב קוממיות הוקם מתחם מגורי יוקרה של 128 דירות. העיריה ציפתה לשווק את הפרויקט תוך שנה חצי, אולם כ-110 דירות נמכרו תוך שלושה שבועות מתחילת השיווק.

שמונה מגדלי יוקרה מתוכננים לקום בדרום העיר, על השטח בו היו האצטדיון העירוני והמעברה מימיה הראשונים של העיר. חברת נווה בנתה בדרום בת ים מגדל יוקרה של 40 קומות.

מחירי דירות יוקרה בנות ארבעה חדרים בבת ים נעים סביב 2 מיליון שקל, ומחירי דירות חמישה חדרים נעים סביב 2.5 מיליון שקל. לדברי ביבס, מבחינת איכות השירותים והנוף, אזור חוף הים יכול לשמש אלטרנטיבה "שפויה" למחירי הדירות בתל אביב, מה גם שההגעה ממנה לתל אביב נוחה ומהירה מאד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

20 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

20.
כמה שטויות אנשים מדברים
לכל המגיבים שלא מבינים כלום. כמה שטויות אפשר לרשום. בת-ים שינתה את האופי וכל הכבוד לראש העיר שלה. אין יותר טוב מהתחדשות עירונית. אנשים חכמים חושבים על העתיד ולא חופרים בעבר. הלוואי שכל הראשי ערים במדינה הזאת יעשו מה שראש העיר עושה בבת ים וילמדו איך מחדשים תשתיות ובניייני מגורים וילחמו כדי לזרז תהליכים של תמ״א 38 ופינוי בינוי. זוגות צעירים ייקנו דירה בפרוייקטים אלו במחיר זול וירביחו תוך 5 שנים על הרכישה שלהם בין 50 ל 80 אחוז ובקשר לאוכלוסיה זה קיים בכל מקום אז תפסיקו לבלבל את המוח. תודה רבה.
תחשבו קדימה. , ראשון לציון  |  10.02.13
19.
פשוט אין מצב שהבועה הזאת תמשיך לאורך זמן. יש גבול לכמה אפשר להוריד את הריבית במשק.
זה ממש כמו כלל פרקינסון לפרסומות - ככל שהמוצר יותר זיפת, כך יהיו עליו יותר פרסומות.. השאלה היא לא "האם יש בועה" - כי כאשר לבנות דירה עולה לכל היותר 600,000 שקל כולל 200,000 שולי רווח, אבל מוכרים אותה ב-2,000,000 - זאת בועה. השאלה היא גם לא "האם תתפוצץ הבועה" כי ברור שהיא תתפוצץ. השאלה כפולה והיא א. "מתי תתפוצץ הבועה" ו-ב. "מה זה יעשה למשק"? האם נראה בנק בישראל, פושט רגל?
כמה שיותר קרוב , ככה יותר כתבות.  |  09.02.13
לכל התגובות