אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אי.די.בי נגד קרן יורק: "יצא המרצע מן השק. אתם רוצים להפוך מנושים לבעלי מניות" צילום: אוראל כהן

אי.די.בי נגד קרן יורק: "יצא המרצע מן השק. אתם רוצים להפוך מנושים לבעלי מניות"

במכתב ששיגרה אי.די.בי לנציגות מחזיקי האג"ח של אי.די.בי פתוח הוטחה ביקורת על קרן יורק כי "חלק מהמחזיקים שקנו את האג"ח בזול רוצים לקחת סיכונים על חשבון מחזיקי האג"ח האחרים"

13.02.2013, 19:43 | רחלי בינדמן

אי.די.בי אחזקות משיבה לאיומים של מחזיקי האג"ח של אידיבי פתוח לפתוח בהליכים משפטיים כנגדה.

קראו עוד בכלכליסט

במכתב ששיגר הערב עו"ד אמיר ברטוב המייצג את הנהלת אי.די.בי לעו"ד גיא גיסין ואייל רוזובוסקי המייצגים את מחזיקי האג"ח של אי.די.בי פתוח נכתב: "ככל הנראה שיצא המרצע מן השק. שרשרת מכתביכם האחרונים (ובדיעבד גם הראשונים) כמו גם הדיווחים המפורטים בתקשורת הכלכלית מלמדים שכלה ונחרצה עם מרשיכם לנסות להשתלט על החברה ולהפוך לא רק לנושיה אלא גם לבעלי מניותיה וזאת מוקדם ככל האפשר", נכתב.

נציגות אי.די.בי פתוח המורכבת מקרן יורק, הפניקס ופסגות מנסה לגבש חזית עם מחזיקי האג"ח של חברת האם אי.די.בי אחזקות כדי לנסות ולהשתלט על אי.די.בי פתוח למרות שכרגע לפחות אי.די.בי פתוח נחשבת סולוונטית ועומדת בכל התחייבויותיה.

"התנהלות זו מעידה כי זה מכבר הסרתם את כובע הנושים של החברה ואתם כבר מודדים לכם את כובעכם החדש כבעלי מניות של החברה, בטרם נרכש. אלא שלהתנהלות זו יש מחיר והיא גורמת לנזקים מיותרים לחברה ולאחרים, לרבות לנושים אחרים שנשייתם גדולה מאוד, שאין אלא להצר עלי", נכתב עוד.

נוחי דנקנר, צילום: גיא אסיאג נוחי דנקנר | צילום: גיא אסיאג נוחי דנקנר, צילום: גיא אסיאג

"מזרם מכתביכם הרבים עולה כי אין לכם כל כוונה לנהל דו-שיח כן ואמיתי עם החברה וכי כל הפעולות שנקטתם עד כה נועדו לטרפד כל מהלך עסקי לגיטימי אשר החברה מבקשת להוציא לפועל תוך ניצול השקיפות שהחברה נוקטת במהלכיה ובתוכניותיה (שהינה הרבה מעבר להתחייבותה לפי מכתב היידוע והרבה מעבר למקובל) לרעה", כותב ברטוב.

ברטוב גם מתייחס לטענת נציגות האג"ח של אי.די.בי פתוח כי ההחלטה של חברת הבת דסק"ש לבצע מימושים של חלק מאחזקותיה בחברת סלקום היתה לא מקצועית: "הגדלתם לעשות כאשר הפניתם את חיצי הביקורת במסגרת מכתבכם הראשון שבסימוכין כנגד חברת השקעות דיסקונט בע"מ (להלן: "דסק"ש"), חברה עצמאית אשר פועלת לביצוע עסקאות, לא מהותיות, במסגרת מהלך העסקים הרגיל שלה.המימושים הינם תוצאה של החלטות אשר התקבלו כדין במסגרת המוסדות הרלוונטיים בדסק"ש, לאחר תהליך של חשיבה סדורה ושקילת שיקולים עסקיים לגיטימיים במסגרת תכנון מראש של תזרימי מזומנים לאורך זמן ואינה מהווה צעד "בהול" ו/או "מימוש מהיר".

"ביקורתכם כנגד המהלך נראית תמוהה למדי לאור העובדה שאתם בעצמכם הבעתם את חששכם באשר לנזילותה של דסק"ש ודרשתם כי החברה ודסק"ש תפעלנה באופן מיידי להגדלת יתרות המזומנים של דסק"ש. ואולם כאשר תוכנית פעולה קונקרטית עולה על הפרק הנכם שוללים אותה על הסף. אינכם יכולים לאחוז את המקל משני קצותיו, מחד הנכם מלינים על חוסר פעולות ממשיות להזרמת מזומנים לחברות הקבוצה ומנגד הנכם בוחרים בקו פעולה מיליטנטי כנגד כל אפשרות מימוש רלוונטית שעולה על הפרק".

עו"ד גיא גיסין , צילום: אוראל כהן עו"ד גיא גיסין | צילום: אוראל כהן עו"ד גיא גיסין , צילום: אוראל כהן

עוד נכתב "ספק בעיננו אם נציגות מחזיקי אגרות החוב מייצגת בקו פעולתה את כלל מחזיקי אגרות החוב קל וחומר את יתר נושי החברה להבדיל מהאג'נדה האישית של חלק מחבריה, אשר כתוצאה מרכישת אגרות החוב של החברה במחירים נמוכים בהרבה מערכם (הכוונה לקרן ההשקעות יורק - ר"ב), כנראה קל להם יותר לקחת על עצמם סיכונים מוגברים לשם רווח מהיר. לגבי חלק אחר של חברי הנציגות עלול לעלות חשש בדבר היותם בעלי אינטרס זר הקשור להפלתו או להחלשתו של גוף מתחרה להם מתוך קבוצת החברות של החברה. בנוסף, כלל לא בטוח שעמדת הנציגות המשותפת המתנגדת לעיסקת כלל ביטוח-כור שמימושה יביא לשירות החוב לשנים הקרובות מייצגת את אלה שאמורים להיפרע באותן שנים. בענין זה ישלח לנאמנים (חלקם) מכתב נפרד שאנו מצפים כי תתייחסו אליו במלוא הרצינות הראויה".

"גם המידע שפורסם בעניין מגעים המתנהלים ביניכם לבין נציגות מחזיקי אגרות החוב של אי די בי חברה לאחזקות בע"מ (מידע אשר אינו מוכחש על-ידכם) לעניין שיתוף פעולה אפשרי בין הנציגויות וגיבוש מתווה הסדר חוב חלופי וכולל "מעל הראש של החברה" ותוך התערבות במו"מ שמתנהל בין החברה האם לנושיה, מעלה תהיות באשר לתום לבה של הנציגות המשותפת ושאלות קשות באשר לאופן מילוי תפקידם של הנאמנים לאגרות החוב".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות