אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

כלכליסט TV

אלטרנטיבה חדשה: האם דרום ומזרח יפו הם הדבר הבא?

מחירי הדירות ביפו העתיקה ובשוק הפשפשים זינקו בשנים האחרונות. כעת העיניים נשואות לפוטנציאל הבנייה הבא, הכולל אלפי יחידות דיור. כתבה שנייה בסדרה

16.02.2013, 08:14 | עוזי בלומר
 
 
הפריחה הנדל"נית ביפו התחילה מצפון, בקו המגע עם תל אביב. בשנים האחרונות נרשם ביקוש ער לנכסים ישנים ולבנייה חדשה במתחם שוק הפשפשים, באזור הנמל, ולאורך רחוב יפת ושכונת עג'מי, בחלקה המערבי המשקיף לים.
 
 
כעת, על רקע ההתקרבות למיצוי הקרקעות הפנויות באזור שבין שדרות ירושלים לרחוב יפת, ובצפון שכונת עג'מי, החלה הבנייה החדשה להתקדם דרומה בשכונת עג'מי, עד לאזור הגובל בבת ים. כיום נמכרות דירות באזור הזה, כמו למשל בשכונת נווה גולן, בכ-1.1 מיליון שקל.
 
 
הבנייה החדשה באזור יקרה יותר. היזם שחר רייך משווק כיום דירות 4 חדרים ברחוב שם הגדולים בדרום שכונת עג'מי בכ-2.2 מיליון שקל, ומציין שפרויקטים דומים שנבנו כ-150 מטר צפונה, נמכרים ב-3 מיליון שקל ומעלה. כיום עדיין ניתן למצוא בשכונת עג'מי דירות 3 חדרים בכ-2 מיליון שקל.

 

בועז גלעדי מ"רשף נכסים" מציין, שאכן הייתה פריחה גדולה בנדל"ן באזור שוק הפשפשים, הנמל, והחוף במערב עג'מי, כמו גם בשדרות ירושלים ומערבה מהן עד רחוב יפת. מדובר ברחובות כמו ארליך, שבטי ישראל ויהודה הימית, שם הוקמו כמה בנייני בוטיק חלקם על בסיס בניינים ישנים, וחלקם בבנייה חדשה. לדוגמה, דירת 4 חדרים ברחוב יפת סמוך לשדרות ירושלים נמכרת בכ-1.6 מיליון שקל. בנייה חדשה שתוקם באזור הזה בעתיד תעלה כ-1.9 מיליון שקל. גלעדי מציין, הפוטנציאל הבא לבנייה ביפו בסדר גודל של אלפי יחידות דיור, נמצא ממזרח לשדרות ירושלים באזור שבין רחוב אילת לדרך שלמה ובאזור בו נמצאת כיום המכללה האקדמית תל אביב, ליד דרך בן צבי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

18 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

15.
עד לאחרונה דירות היו נמכרות שם ב50 אלף דולר
בכל אופן פוטנציאל לבנייה לא חסר, כמעט כל גוש דן בניינים מתפוררים נמוכים, כל בניין שעומד בתנאי תמ"א 38 צריך להרוס ולבנות מחדש אלא אם יש רצון משמעותי בשימור (כולל שיפור התשתית כדי לפצות על זה). אם קשה לקבלנים לקבל אישור לפינוי ובינוי אז כדי שהממשלה תעשה משהו כי לא יכול להיות מצב במדינה שזקוקה נואשות לדיור וסובלת מרעידות אדמה שיהיו מאות אלפי בניינים מתפוררים בעלי 3-4 קומות. עזבו את הרווח, תחשבו על כמה ימותו בגלל שכולם גרים בבניינים מתפוררים, מה אנחנו בהאיטי?
.  |  16.02.13
14.
אתם לא מעודכנים
בדרום עג'מי על הגבול עם בת ים דירות נמכרות במעל 3 מיליון שקלים ואני מדבר על דירות ישנות מתקופת הטורקים או המנדט הבריטי (בינינים לשימור). דווקא העיר העתיקה קצת יותר זולה כי מעט רחוקה יותר מהים. בלי קשר מזרח עג'מי זולה הרבה יותר ואפשר להשיג שם דירות בפחות ממיליון שקלים. פשוט יהודים עשירים באו וקנו דירות שפעם גרו בהן ערבים אז כל קו החוף של יפו היום יקר בטירוף.
מתווך  |  16.02.13
לכל התגובות