אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביג דאטה: IBM רוכשת את StoredIQ צילום: shutterstock

ביג דאטה: IBM רוכשת את StoredIQ

StoredIQ אשר מפתחת כלים לניתוח מידע ארגוני ולניהול תהליכי שימור ומחיקה. עוררה את עניינה של ענקית המחשוב, המעוניינת להוסיף יכולות בתחום ניתוח נתוני ביג דאטה

18.02.2013, 15:28 | כלכליסט

IBM השלימה את רכישת חברת התוכנה StoredIQ מאוסטין, טקסס. הרכישה נועדה לקדם את מאמצי IBM להיכנס לתחום הביג דאטה, על ידי הוספת יכולות בהפקת מידע וערך חדש מכמויות ענק של נתוניםן. זאת, תוך ניהול אוטומטי של תהליכי השימוש במידע, לכל אורך מחזור חיי הנתונים ובכל רמות האחסון.

קראו עוד בכלכליסט

החברה הנרכשת היא חברה פרטית, ולפיכך הפרטים הפיננסיים של העסקה לא פורסמו.

על פי ההערכה ב-IBM, מדי יום נוצרים 2.5 קווינטיליון סיביות מידע חדשות: 90% מהנתונים הזמינים כיום בעולם נוצרו בשנתיים האחרונות בלבד. כתוצאה מכך, ניצבים מנהלי מערכות מידע ויועצים מקצועיים משפטיים הנדרשים להגדיר נהלי טיפול בנתונים שיהלמו את דרישות החוק, בפני אתגרים מורכבים במיוחד הנוגעים לאיסוף, שימור וניהול הנתונים האלה.

אחסון מידע ישן ובלתי נחוץ מעמיס על תשתיות האחסון ומסכן את יכולתו של הארגון לעמוד בדרישות החקיקה, בכל הנוגע לזמינות נתונים ולמהירות שליפתם.

קו כלי הניהול של StoredIQ לסל המוצרים של IBM מספק פתרונות חדשים לשליטה במידע, ובכלל זה תהליכי מחיקה מסודרים של נתונים אשר שוב אין בהם צורך. הכלים החדשים משלימים מוצרים שהגיעו אל IBM בעקבות רכישות קודמות, דוגמת זאת של PSS ושל Vivisimo, כמו גם מערכות המפותחות בתוך IBM עצמה.

 

המערכת שפותחה ב-StoredIQ מבצעת ניתוח אנליטי וניהול הנתונים המאוחסנים במערכות דואר אלקטרוני, מערכות שיתוף קבצים, שולחנות עבודה וכלי עבודה שיתופיים.

החברה הנרכשת שירתה עד כה יותר מ-120 לקוחות בכל העולם, ובכלל זה גופים מובילים בתעשיות השירותים הפיננסיים, הבריאות, גופי ממשל, חברות ייצור ומגזרים אחרים. חברת הייעוץ גרטנר הכתירה את StoredIQ כ"ספק המגניב ביותר" - 2012 Cool Vendor.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות