אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גוגל מחלקת משקפי Glass כפרס בתחרות כתיבה יצירתית צילום: איי פי

גוגל מחלקת משקפי Glass כפרס בתחרות כתיבה יצירתית

החברה פתחה היום את התחרות, במסגרתה יוכלו משתמשים בארה"ב לספר לענקית האינטרנט מה היו עושים עם המשקפיים החכמים שלה. בנוסף, העלתה סרטון חדש שממחיש את הממשק הייחודי של Glass, שמשלב זיהוי תנועה ודיבור

20.02.2013, 17:29 | הראל עילם
גוגל הכריזה היום (ד') על תחרות חדשה במסגרתה היא תחלק את המשקפיים החכמים המבטיחים שלה לזוכים. המשקפיים, הידועים תחת שם הקוד "פרויקט Glass", יחולקו במסגרת תחרות כתיבה, שבה משתתפים יספרו מה הם היו עושים עם המשקפים. התחרות פתוחה לאמריקאים בלבד עד ה-27 בחודש. המשתתפים יכולים גם לכלול בהצעות שלהם גם תמונות וסרטונים קצרים.

קראו עוד בכלכליסט

אבל מעניין מכך, עם ההכרזה על התחרות החברה גם חשפה סרטון הדגמה חדש למשקפים - שמראה את הגרסה העדכנית והחדשה לממשק של המשקפיים. נראה כי גוגל למדה לא מעט בחודשים מאז שחשפה את גלאס, והממשק החדש נראה הרבה יותר פרקטי ונוח ופחות כחזון טכנולוגי עתידני כמעט בלתי ניתן להגשמה.

כל המידע של המשקפיים מוצג כאן בצלמית שקופה וקטנה בקצה הימני-עליון של המשקף, שתופסת בערך עשירית משטח המשקף עצמו. במקום זה המשקפים יכולים להציג תמונות, תוצאות חיפוש, מפות, שעון, צ'ט וידאו ועוד.

רוצים משקפי Glass? זה הזמן להתחיל לכתוב. ולבקש מחבר בארה"ב לשלוח, צילום: איי פי רוצים משקפי Glass? זה הזמן להתחיל לכתוב. ולבקש מחבר בארה"ב לשלוח | צילום: איי פי רוצים משקפי Glass? זה הזמן להתחיל לכתוב. ולבקש מחבר בארה"ב לשלוח, צילום: איי פי

לדבר עם המשקפיים שלכם

משתמשים יכולים לתפעל את המשקפיים על ידי פקודה קולית, המתחילה ב"גוגל" או "גלאס", או אלטרנטיבית, על ידי מחווה - תנועה רחבה עם הידיים - שמתבצעת בשדה הראיה של הצלמית. כך למשל, ניתן לדפדף בין תפריטי מידע, כגון למשל בין ראשי פרקים של הודעות או מידע על טיסה, על הנפת היד לצד זה או אחר לפני המשקפים.

עוד אפשרות הפעלה קולית היא להורות למשקפיים לבצע חיפוש ברשת, לצלם תמונת סטילס או לפתוח צילום וידאו, לשלוח הודעת טקסט מתומללת, ועוד. החיפוש בגוגל הוא סמנטי וחכם, ובדרך זו ניתן לבקש למשל מידע על מוצר מסוים, גלריית תמונות של איש חשוב זה או אחר, או דרך הגעה לבית עסק. המשקפיים גם מסוגלים להעביר מידע קולי למשתמש דרך מיקרופון הקרוב לאוזן, ובתיאוריה גם לבצע שיחות - אם כי היכולת הזאת לא הודגמה.

לא ידוע כמה משקפיים יחולקו במסגרת התחרות. כיום הם נמכרים רק בהזמנה מראש למפתחים במחיר של 1,500 דולר ליחידה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות