אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

כלכליסט TV

אלטרנטיבות הדיור ל-2013: יבנה תופסת תאוצה

יבנה ממוקמת רק 28 קילומטרים מדרום לתל אביב, ונמצאת בתנופת בנייה. האם מדובר באלטרנטיבה מעניינת לראשל"צ ונס ציונה? כתבה שלישית בסדרה

23.02.2013, 11:38 | עוזי בלומר
זוהי כתבה שלישית בסדרה בה אנו בודקים מהן הערים המעניינות לרכישת דירה ב-2013, ערים שגם יכולות לשמש אלטרנטיבה לגוש דן היקר. הפעם נגיע ליבנה.

הכתבה הראשונה בסדרה: בת ים 

הכתבה השניה בסדרה: יפו 

יבנה ממוקמת כ-28 קילומטרים מדרום לתל אביב, מעט דרומית לנס ציונה ולראשון לציון. כשנסענו ליבנה, ממערכת "כלכליסט" שבצפון ת"א, נמשכה הנסיעה כ-25 דקות בלבד.

 

  
ביבנה אוכלוסייה מגוונת של כ-35 אלף נפש, חלקם תושבים ותיקים, וחלקם הצטרפו לעיר לפני כ-20-15 שנים עם בנייתן של שכונות וילות שאוכלסו באנשי צבא ומשטרה. בשנים הקרובות מתוכננת בניית שכונות חדשות ביבנה, והן צפויות להגדיל את האוכלוסייה לעד כ-90 אלף נפש.

 

לדברי מאיר עמר, מנהל סניף אנגלו סכסון ביבנה, בעיר נרשמת בשנתיים האחרונות התעניינות ערה ברכישת דירות, בעיקר בשכונות החדשות, ומחירי הדירות עלו בכ-30%.

 

לדברי עמר, בשכונות היותר ישנות של העיר ניתן למצוא דירות 3 חדרים ב-600-700 אלף שקל. דירות 3 חדרים בשכונות בנות כ-15 שנים, ניתן למצוא במחיר של כ-900 אלף עד מיליון שקל ודירות 4 חדרים בשכונות האלה ניתן לרכוש ב-1.1 -1.3 מיליון  שקל.

 

שכונה חדשה שהולכת ומוקמת ביבנה נקראת "יבנה הירוקה". השכונה, בה יהיו כ-3,000 יחידות דיור, נבנית לפי תקני איכות סביבה מתקדמים. הבניינים מתוכננים לחסוך אנרגיה, ומתחתם תפעל מערכת פינוי אשפה מתוחכמת, שמייתרת את פינוי האשפה באמצעות משאיות, כמקובל.
 

 

האשפה נזרקת מהדירות דרך פירים (נפרדים לאשפה רטובה או יבשה) מיוחדים למערכת גריסה תת קרקעית, וממנה נדחפת האשפה הגרוסה, במערכת פניאומטית, לאזור איסוף וטיפול בפסולת, מחוץ לעיר.

 

לדברי סיניה רוקח, מנהלת מכירות בחברת הבנייה "צרפתי שמעון", ניתן יהיה לרכוש בשכונת יבנה הירוקה דירות 4 חדרים בכ-1.3 מיליון  שקל, ודירות 5 חדרים, בנות 135 מ"ר בנוי ו-20 מ"ר מרפסת - בכ-1.45 מיליון שקל.
 
רוקח מעריכה, שבקרוב תדביק יבנה את פער המחירים בינה לבין ערים קרובות יותר לתל אביב, כמו למשל נס ציונה, ראשון לציון, ואפילו רמת גן. היא מציינת שכרגע, רמת המחירים מאפשרת לתושבי ראשון לציון או רמת גן להשיג בעיר דירת 5 חדרים מודרנית, במחיר דירת 4 חדרים שיש ברשותם כיום.

 

רוקח מוסיפה, שביבנה קיימות 2 תחנות רכבת שמקצרות את משך הנסיעה לגוש דן. בנוסף, בעתיד תחובר "יבנה הירוקה" לכביש 4, מה שיקצר את משך הנסיעה לת"א ויחזק את מעמדה של יבנה כאלטרנטיבה זולה וכדאית לנס ציונה או ראשל"צ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

25 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

25.
אכן מחירים גבוהים ואכזריים כלפי הצעירים אבל
אין ספק שיבנה תהיה הדבר הבא בנדל"ן , אכן קרובה מאוד לערים הכי מרכזיות בארץ , חינוך מעולה ( אני מורה בעיר והמום מהחינוך האיכותי ) , נמצאת בתנופת בניה והתפתחות ועצוב לי מאוד שהדרך של האנשים שלא מצליחים להגיע לדירה בארץ היא לרדת כל כך נמוך וללכלך על ערים ופרוייקטים שהם כלל לא מכירים , מציע לכם ללכת לראות ואני בטוח שגם אתם תאהבו מה שתראו ( למחפשי הדיור ) ולמרות כל העצבים בטוקבקים המחירים מאוד אטרקטיבים ביחס לערים השכנות , למחפשי השלווה והשקט יבנה מאוד תתאים ופחות תתאים למחפשי הריגושים (למרות שבנסיעה קצרה ניתן להגיע לת"א ) אך עם כל הפירגונים ליבנה ולשכנותיה אני מצטרף לחברי שמחירי הדיור בארץ (קנייה והשכרה )מאוד אכזריים ולא נותנים לנו לחיות בכבוד , אני מאד מקווה בשבילי ובשביל משפחתי שיהיה לנו בית ולמרות התגובות הזועמות של אחיי אני מאוד אשמח להיות תושב יבנה ובמיוחד תושב השכונה הירוקה ביבנה - אמן!!!!!!!!
אלכס , רחובות  |  25.02.13
לכל התגובות