אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אירופה ישראל מבקשת הסדר נושים כדי "למנוע מהלכים חד צדדים וסחטניים" צילום: אוראל כהן

אירופה ישראל מבקשת הסדר נושים כדי "למנוע מהלכים חד צדדים וסחטניים"

החברה האם של אלביט הדמיה הגישה בקשה לבימ"ש בה היא כותבת כי "על אף שחוב האשראי בינה לבין בנק הפועלים מוגדר בהסכם ומשולם כמוסכם, בנק הפועלים התריע כי בכוונתו לפנות למינוי כונס נכסים"

25.02.2013, 16:52 | ענת ציפקין

אירופה ישראל (חברת האם של אלביט הדמיה) הגישה היום (ב') בצהריים בקשה דחופה להסדר נושים, לבית המשפט המחוזי בת"א. אירופה ישראל היא בעלת השליטה (54%) בחברת אלביט הדמיה של מוטי זיסר. בקשה זו הוגשה נוכח חילוקי דעות שנתגלעו בין החברה לבין בנק הפועלים.

קראו עוד בכלכליסט

בבקשה כותבת אירופה ישראל כי באופן תמוה, ולצערה, על אף שחוב האשראי בינה לבין בנק הפועלים מוגדר בהסכם ומשולם כמוסכם, בנק הפועלים התריע כי בכוונתו לפנות למינוי כונס על המניות המשועבדות, זאת על אף שהדברים עולים כדי פגיעה באינטרסים של הבנק עצמו. סך חובות החברה כלפי בנק הפועלים מסתכמים בסך 941 מיליון שקל.

על פי הבקשה שהגישה אירופה ישראל, חוב זה נפרע עד עתה באמצעות מספר הלוואות, ונפרש למספר מועדי פירעון. מהבקשה עולה כי ב-31 לדצמבר 2012 פרעה אלביט הדמיה חוב של 20 מיליון שקל בגין ריביות בהיקף של 22 מיליון שקל שהיה עליה לשלם. חוב נוסף, שהיה על אלביט הדמיה לשלם בתאריך 30 לנובמבר 2012 נדחה על פי הסכם בין זיסר לנציגי הבנק. מהבקשה עולה כי חרף הסכמה זו, פנה הבנק אל אירופה ישראל במכתב התראה בתאריך 18 לפברואר, בו הודיע לה כי יעמיד את מלוא חובותיה של אירופה ישראל כלפיו לפירעון מיידי, במידה ולא ישולם מלוא סכום החוב (22 מיליון שקל ) במיידי תוך שבעה ימים, ויפעל לגבייתו בהליכים משפטיים.

בבקשה שהוגשה היום לבית המשפט, מבקשת אירופה ישראל "למנוע מהלכים חד צדדים וסחטניים", וזאת באמצעות מינוי נאמן, שיגבש תוכנית הסדר לחברה ויאזן בין האינטרסים של כל הגורמים הרלוונטיים, תוך מתן הגנה הולמת גם לבנק ולנושים אחרים.

מוטי זיסר, בעל השליטה באלביט הדמיה, צילום: גיא אסיאג מוטי זיסר, בעל השליטה באלביט הדמיה | צילום: גיא אסיאג מוטי זיסר, בעל השליטה באלביט הדמיה, צילום: גיא אסיאג

לטענת אירופה ישראל, התנהלותו של הבנק לוקה בשיקולים שאינם עניינים. איום הבנק בנקיטת הליכי כינוס כרוך בסיכונים לא מבוטלים לחברות סולבנטיות בקבוצה, לבעלי אג"ח, לבעלי מניות מהציבור ואחרים.

"לאור זאת, ומתוך אחריות כלפי הקבוצה בכללותה, נדרשת החברה להגיש בקשה זו, שמטרתה ליצור תנאים לגיבוש הסדר נושים מאוזן ורציונאלי, בחסות בית המשפט, אשר ייקח בחשבון את האינטרסים של כל קבוצות הנושים, לרבות של בנק הפועלים, מחזיקי האג"ח ובעלי המניות בחברות הציבוריות". אירופה ישראל מוסיפה כי מכיוון שלהלכים נגד החברה יש השפעה על חברות הקבוצה כולה בכל הקשור להליך הסדר החוב ההולך ומתגבש - הרי שהסדר נושים באירופה ישראל יהפוך את החברה והקבוצה לבריאות יותר מבחנה פיננסית- לתועלת הנושים בכלל והבנק בפרט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות