אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד התמ"ת מעכב תשלום מלגת פר"ח למאות סטודנטים

משרד התמ"ת מעכב תשלום מלגת פר"ח למאות סטודנטים

סטודנטים ממכללות טכנולוגיות לא קיבלו את חלקה הראשון של המלגה בתמורה להתנדבותם. התמ"ת: עדיין מחכים לאישורים

27.02.2013, 06:58 | חן פונדק

1,200 סטודנטים להנדסאות, שהחלו להשתתף בפרויקט פר"ח באוקטובר האחרון, הופתעו לגלות שחלקה הראשון של המלגה השנתית לא נכנס לחשבון הבנק שלהם - וככל הנראה גם לא ייכנס בקרוב. במסגרת הפרויקט, המתוקצב על ידי המדינה, הסטודנטים חונכים ומסייעים לתלמידים הזקוקים לעזרה לימודית ורגשית, ובתמורה זוכים למלגה בגובה 5,200 שקל המועברת לסטודנטים בשלוש פעימות לאורך השנה.

קראו עוד בכלכליסט

בתחילת פברואר קיבלו הסטודנטים הלומדים במוסדות המוכרים על ידי המל"ג את חלקה הראשון של המלגה; אולם הסטודנטים הלומדים במוסדות המשתייכים למכללות הטכנולוגיות, אשר מתוקצבים על ידי משרד התמ"ת, טרם קיבלו את המלגה, שכן התמ"ת והמכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ומדע (מה"ט) טרם אישרו את התקציב השנתי של המלגות - 7 מיליון שקל.

סטודנטים (תמונת ארכיון), צילום: אוראל כהן סטודנטים (תמונת ארכיון) | צילום: אוראל כהן סטודנטים (תמונת ארכיון), צילום: אוראל כהן

מכיוון שהממשלה לא אישרה תקציב ל־2013, יש צורך באישור ועדת החריגים של החשב הכללי לכל העברות תקציב במשרדי הממשלה. היות שמשרד התמ"ת לא שריין את תקציב המלגות בתקציב של 2012, תקציב המלגות דורש אישור של ועדת החריגים. אם משרד התמ"ת לא ידאג לאשר את תקציב המלגות כולו, הסטודנטים לא יקבלו כלל את המלגה. בעקבות פניות של סטודנטים פנתה התאחדות הסטודנטים להנהלת משרד מה"ט ומנכ"ל משרד התמ"ת שרון קדמי שימצאו מענה לבעיה, אולם נתקלו בחוסר מענה. לפי התאחדות הסטודנטים כ־40% מהסטודנטים במוסדות מה"ט משתייכים למעמד סוציו־אקונומי נמוך ולפיכך הפגיעה בהם קשה עוד יותר.

משרד התמ"ת מסר בתגובה: "הטיפול בנושא נמשך, אך עדיין נדרשים אישורים נוספים: אישור של ועדת פטור, כדי לאפשר את ההתקשרות עם מכרז פומבי; ואישור של ועדת החריגים, מאחר שחלק משנת הלימודים תשע"ג מתקיים ב־2013, שהתקציב שלה עוד לא אושר".

משרד האוצר מסר בתגובה: "התקציב עבור המלגות לשנת הלימודים הנוכחית לא שוריין על ידי התמ"ת ב־2012. לכן אין אפשרות לבצע תשלום בגינו, אלא רק לאחר אישור ועדת חריגים. נושא זה טרם הועבר לוועדה על ידי התמ"ת. לאחר שהתמ"ת יפנה לוועדה, הנושא יקבל קדימות לאור אופיו המיוחד".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות