אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שמן: משרד הביטחון האריך את רישיון קידוח "ים 3", המניה מטפסת ב-13% צילום: אלכס קולומויסקי, עטא עוויסאת

שמן: משרד הביטחון האריך את רישיון קידוח "ים 3", המניה מטפסת ב-13%

לאחר שביקשה הארכה עד ל-30 ליוני, רישיון הקידוח הוארך לבנתיים עד ה-3 באפריל השנה

03.03.2013, 15:22 | גיא בן סימון

שמן גז ונפט, בראשות הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי, הודיעה הבוקר לבורסה כי היא קיבלה את אישור משרד הביטחון להארכת רישיון הקידוח "ים 3" עד ל-30 באפריל השנה. שמן ביקשה הארכה עד ל-30 ליוני וכעת במשרד הביטחון העבירו את בקשתה ליתרת התקופה לגורמים הרלוונטים. המניה מטפסת ב-13% בבורסה באחד העם.

קראו עוד בכלכליסט

תוקפה של ההרשאה לביצוע הקידוח לפי ההסכם המקורי פג לפני יומיים, ה-1 במרץ, והיתה תקפה לחצי שנה.

שמן, שבשליטת חיים לייבוביץ', ג'קי בן זקן, אברהם נניקשווילי ומנופים פיננסים ובניהולו של יוסי לוי, ספגה בסוף ינואר עלויות קידוח נוספות של 4 מיליון דולר על רקע דרישתה של מערכת הביטחון לפנות צוות עובדים מאסדת הקידוח.

גבי אשכנזי , צילום: עמית שעל גבי אשכנזי | צילום: עמית שעל גבי אשכנזי , צילום: עמית שעל

בתחילת ספטמבר 2012 קיבלה שמן אישור מקדמי לביצוע את הקידוח למטרת נפט במאגר הפוטנציאלי ים 3 שבמרחק של כ-16 קילומטר מול רצועת החוף שבין פלמחים לאשדוד, בשטח של 400 אלפי דונם ולעומק של 5,800 מטרים. הקידוח עצמו יהפוך את שמן לאחת החברות הראשונות בישראל שמבצעת קידוח למטרות אקספולרציה והפקה בו זמנית לנפט בתחומי הים התיכון.

שמן תנסה להפיק נפט לפני דצמבר 2013, שכן במסגרת המלצות ועדת ששינסקי הומלץ להתחיל ולגבות מס מהיזמים רק לאחר שהשיגו תשואה של 150%, כאשר מי שיפיק גז או נפט עד דצמבר 2013 יזכה ל"סוכריה" נוספת בדמות גביית מס רק לאחר שהיזם השיג תשואה של 200% על השקעתו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות