אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מלכה יפעיל 44 סניפים של אופיס דיפו צילום: נמרוד גליקמן

מלכה יפעיל 44 סניפים של אופיס דיפו

עם השלמת העברת הבעלות באופיס דיפו לידי אבי מלכה מתברר כי ייסגרו שלושה סניפים בלבד. גיא גנה מונה למנכ"ל הרשת. המשימה המיידית: לשקם את אמון ספקים

07.03.2013, 08:28 | גיל קליאן

אופיס דיפו צפויה לשמור על נוכחות גדולה בשטח גם אחרי המעבר לבעלות קבוצת ריטייל ישראל של אבי מלכה תמורת 42.7 מיליון שקל. אתמול דיווחה הקבוצה על השלמת העסקה, ומיום ראשון הפעלת הרשת אמורה לעבור לידי מלכה, שימנה את יד ימינו גיא גנה לתפקיד מנכ"ל אופיס דיפו. כמו כן דיווחה הקבוצה כי תפעיל 44 סניפים בשלושה פורמטים. מבחינת שטחי המסחר יפעיל מלכה 40 אלף מ"ר, במקום 58 אלף מ"ר שהופעלו עד היום.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר במספר גבוה מההערכות שהיו בענף על מספר הסניפים שיופעלו אחרי ההקפאה. כך למשל הקבוצה של צחי פישביין, ממייסדי הרשת, שהתמודדה על הרכישה אך פרשה ברגע האחרון, הציעה לבית המשפט להפעיל כ־30 סניפים בלבד. לפני ההקפאה הפעילה הרשת 47 סניפים, כך שלמעשה מדובר בסגירה של שלושה סניפים בלבד עם העברת הבעלות. כמו כן בקבוצת מלכה אמרו אתמול כי כל 1,100 עובדי הרשת צפויים להמשיך ולשמור על תפקידם. בכך למעשה מחליפה הרשת ידיים כמעט בלי סגירות סניפים ובלי צמצום של מצבת כוח האדם, מה שעלול להקשות על מלכה לרשום מעבר מהיר לרווח בפעילות הרשת.

אבי מלכה , צילום: נמרוד גליקמן אבי מלכה | צילום: נמרוד גליקמן אבי מלכה , צילום: נמרוד גליקמן

חוזי השכירות החדשים עם הקניונים ובעלי הנכסים נחתמו על פי תוכנית שבמסגרתה תחולק הרשת לשלושה קונספטים שונים: סניפי אקספרס על שטח של כ־500 מ"ר, סניפי סיטי על כ־700 מ"ר וסניפי מגה על שטח של כ־1,200 מ"ר.

הקבוצה דיווחה כי חתמה על הסכמי שכירות חדשים עם קבוצת ביג, קבוצת מליסרון, G, עזריאלי, אמות השקעות, נצבא, הכשרת הישוב וקבוצת ONE. קבוצת מליסרון התנגדה בעבר לרכישת הרשת על ידי מלכה, כחלק מסכסוך שהיה בין הצדדים על הרשתות האחרות שמפעיל מלכה - ML וג'אמפ. מלכה פתר את הסכסוך עם מליסרון עוד לפני הדיון הסופי בבית המשפט, כאשר בדיון זה הצליחה עמדתה של ביג, שדחתה על הסף את ההצעה של רני צים, להבטיח למלכה את רכישת הרשת.

כעת האתגר העיקרי של מלכה יהיה לרענן את חנויות אופיס דיפו מבחינת המגוון ועיצוב שטחי המכירה ולשקם את אמון הספקים שהפסידו את כל חובות אופיס דיפו כלפיהם, שנכנסה להקפאת הליכים בדצמבר 2012. תהליך ההקפאה היה רווי יצרים, ולבית המשפט הוגשה בין השאר בקשה למינוי מפרק חוקר שיחקור את התנהלותו של פישביין כאשר היה מנכ"ל הרשת, מחשש כי "הוביל אותה לכישלון", כלשון הבקשה.

מלכה הבטיח בהודעת החברה כי לא יהיו שינויים פרסונליים נוספים בהנהלה פרט לעמדת המנכ"ל. "מצאתי בחמשת החודשים האחרונים במסגרת ההתמודדות לרכישת הרשת צוות מנהלים ועובדים מנוסים, מקצועיים וברמה הגבוהה ביותר בשוק. אין צורך בשינויים פרסונליים, למעט מינוי גיא גנה למנכ"ל החברה".

גנה כיהן כחשב בשנות הקמת אופיס דיפו ישראל, בניהולו של פישביין, במשך שש שנים. לאחר מכן עבר לקבוצת ריטייל ישראל, שם שימש כסמנכ"ל כספים ולאחר מכן כמנכ"ל רשתות האופנה ויד ימינו של מלכה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות