אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההסכם בין בקהאם לליגת העל הסינית יוצר מתיחות בין הליגה לנייקי צילום: איי אף פי

ההסכם בין בקהאם לליגת העל הסינית יוצר מתיחות בין הליגה לנייקי

עפ"י ההסכם יהפוך דיוויד בקהאם לשגריר בינלאומי של ליגת העל הסינית: נייקי היא אחת הספונסריות הגדולות של הליגה

10.03.2013, 15:27 | סוכנויות הידיעות

ההסכם שחתם כוכב העל בכדורגל, דיוויד בקהאם, במסגרתו יהפוך להיות שגריר בינלאומי של ליגת העל הסינית (CSL), יוצר מתיחות בין הליגה לנייקי, שהיא אחת הספונסריות הגדולות שלה.

קראו עוד בכלכליסט

בקהאם במדי סן ז בקהאם במדי סן ז'רמן. לוח הזמנים המצפה לבקהאם בביקורו בסין מורכב בעיקרו מפגישות, צילומים וארוחות ערב, כך שככל הנראה לא יעמדו לרשותו הזדמנויות רבות לשחק כדורגל | צילום: איי אף פי בקהאם במדי סן ז

בקהאם מתכוון לבקר בסין בהמשך השנה, על מנת לעורר עניין בליגה ובמשחק. אולם בנייקי שלחו ב-25 בפברואר, מיד עם היוודע על ההסכם בין הליגה ובקהאם, שנחשב לאחד המפרסמים המובילים של היריבה אדידס, מכתב אזהרה לליגה, בו דרשו שיכבדו את הסכם ההלבשה וההנעלה הבלעדי שלהן עם הענקית האמריקאית.

במכתב, שהגיע לידי "הוול סטריט ג'ורנל", מציינים בנייקי כי הם מחייבים את הליגה ואת כל "בעלי העניין (כולל בקהאם) לציית" לכללי החוזה הנוגעים לאירועים ציבוריים הקשורים לליגה, לפיהם: אסורה כל הופעה של סימן מסחרי או סמל של חברה מתחרה, אסור להמעיט או להשמיץ את חברת נייקי, המותג נייקי או את המוצרים, ואסור גם לקדם או לשבח מותגים ומוצרים מתחרים.

לוח הזמנים המצפה לבקהאם בביקורו בסין מורכב בעיקרו מפגישות, צילומים וארוחות ערב, כך שככל הנראה לא יעמדו לרשותו הזדמנויות רבות לשחק כדורגל. עם זאת, הוא צפוי לקיים מספר סדנאות עם ילדים סינים, ובמקרים האלה הוא בוודאי ילבש את מדי האדידס שלו.

מנייקי לא התקבלה תגובה. כמו כן, סוכנות הספורט IMG, שמנהל מיזם משות, ומייצג את האינטרסים העסקיים של ליגת הכדורגל הסינית, לא מסר תגובה.

ואילו דובר מטעמו של בקהאם מסר: "לדיוויד מערכת יחסים ארוכה ומוצלחת עם אדידס. ככל הנוגע לנו, אין שום בעיות בצד שלנו, ודיוויד שואף לקדם בסין את המשחק שהוא כל כך אוהב".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות