אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יאיר לפיד בראש קבינט הדיור, יעקב פרי יחלוש על הוועדה לשווין בנטל צילום: עטא עוויסאת

פרסום ראשון

יאיר לפיד בראש קבינט הדיור, יעקב פרי יחלוש על הוועדה לשווין בנטל

בקבינט הדיור ייקחו חלק גם השרים ציפי לבני, סילבן שלום ואורי אריאל. הוועדה לשוויון בנטל תגבש בתוך 49 יום טיוטת חוק לשילוב חרדים ובני מיעוטים בשירות צבאי ואזרחי

04.04.2013, 10:27 | תומר אביטל

"יש עתיד" משתדלת לעמוד בהתחייבויותיה ערב הבחירות: הממשלה תקים ביום ראשון הקרוב "ועדה לעניין השוויון בנטל" שבראשה יעמוד שר המדע וראש השב"כ בדימוס יעקב פרי. בוועדה יהיו חברים השרים אורי אריאל, יצחק אהרונוביץ', בוגי יעלון ועמיר פרץ. הוועדה תתבקש לגבש טיוטת חוק לשילוב חרדים ובני מיעוטים בשירות צבאי ואזרחי תוך 49 יום. בממשלה מקווים כי שילוב האוכלוסיות האלו במעגלי השירות יוביל אותם להתמזג בשוק העבודה בהמשך הדרך.

קראו עוד בכלכליסט

בראש קבינט דיור שיוקם במקביל יעמוד שר האוצר יאיר לפיד, וישתתפו בו 7 שרים נוספים בהם ציפי לבני, סילבן שלום ואורי אריאל. לקבינט יזומנו באופן קבוע מנהלת מינהל התכנון במשרד הפנים ומנהל רשות מקרקעי ישראל ותפקידם יהיה לדאוג לתיאום בינמשרדי ומעקב אחרי יישום פרויקט דיור לאומי.

יעקב פרי, צילום: אוראל כהן יעקב פרי | צילום: אוראל כהן יעקב פרי, צילום: אוראל כהן

בנוגע לשוויון בנטל, השר נפתלי בנט חשף לאחרונה כי לפי מתווה התוכנית הממשלתית בעוד ארבע שנים 1,800 חרדים יקבלו פטור משירות צבאי בכל שנה ויקבלו תמיכה כלכלית מהמדינה. "היתר, אם ירצו ללמוד, ילכו קודם לצבא או לשירות אזרחי ואחר כך יבחרו מה רצונם לעשות בחיים", אמר. עוד הוא הוסיף כי בשלב זמני של 4 שנים "יהיה פטור גורף וחופש בחירה מוחלט לכל חרדי מגיל 22 ומעלה. הם יוכלו לעשות מה שהם בוחרים - ללמוד תורה, שירות צבאי, שירות אזרחי או השתלבות בכלכלה".

בכל הקשור לדיור נזכיר כי הדגל המרכזי שהניף לפיד בקמפיין הוא הוזלת מחירי הדיור. לפי תפיסתו, השינוי הראשוני צריך להיות חוקתי. "נזרוק לפח את הקריטריון של ותק בנישואים בדיור בר השגה", הכריז באחד הכנסים.

לגבי בניית יחידות דיור הציע מיזם משותף לשוק הפרטי והממשלתי. "קרנות הפנסיה משקיעות את הכספים שלנו במיזמים מפוקפקים. הם יקפצו על הצעה לבניית 150,000 יחידות דיור שנציע להם. בדקנו איתם את זה", הבטיח לפיד. לדבריו, הבנייה תתקיים תמורת זיכיון ל-30 שנה, במודל כביש 6. לפי המודל יוקמו הדירות במהלך 10 השנים הקרובות, ב-10 ערים מרכזיות בישראל. 75% מן הדירות יוקצו לשוק החופשי, 20% לבעלי מקצועות מועדפים: שוטרים, אחיות, מורים ואנשי מערכת הבטחון, ו- 5% מן הדירות יוקצו לדיור הציבורי. לפי לפיד התכנית תוביל לירידה של 35% במחירי השכירות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
מר לפיד היקר - אנא הגב על דבריו של הח"כ הטרי שלך לבלוג "בועת הנדלן"
"הצעתך זו כאמור מתווספת להצעות רבות נוספות שמצויות כעת על שולחנו של שר האוצר להכרעה. בכל אופן שינויים שכאלו לכשיגיעו הם לא עניין של יום יומיים אלא של כמה שנים, אין פתרון קסם מייד בוודאי לא במצב בו מצויה קופת האוצר- בור תקציבי חסר תקדים בו עלינו לטפל כבר עכשיו." אתם מבינים את זה !!! יש בור בתקציב !!! ונחשו איך ממלאים אותו?? משלמים יותר - יותר על קרקע , יותר על מיסים יותר על בועת הנדלן המטורפת מי אמר כספומט ולא קיבל..... יש פתרונות לפוצץ את הבועה בחודשיים....
בועת הנדלן היא פשע!  |  04.04.13
לכל התגובות