אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משפחת שנידמן תנפיק את פורטפוליו הנכסים שלה בקנדה

משפחת שנידמן תנפיק את פורטפוליו הנכסים שלה בקנדה

אדגר השקעות מתכננת להנפיק בקנדה קרן שתנהל נדל"ן מניב בשווי של כ־1.3 מיליארד שקל. בנק CIBC הקנדי צפוי לשמש חתם מוביל בהנפקה

08.04.2013, 21:03 | ערן סוקול

אדגר השקעות, שבשליטת צור וביטוח ישיר של משפחת שנידמן, מתכוונת להנפיק את פורטפוליו הנכסים שלה בקנדה.

החברה דיווחה כי הגיעה להבנות עם CIBC World Markets, מהבנקים הגדולים בקנדה, כי ישמש כחתם מוביל לצורך מכירת ניירות הערך של קרן ריט קנדית (קרן המשקיעה בנדל"ן) לציבור בקנדה וכן למשקיעים מוסדיים בארה"ב.

קרן הריט תאגד את תיק הנכסים של אדגר בקנדה המורכב מנדל"ן מניב. שווי הנכסים מוערך בסכום של 1.3 מיליארד שקל. על פי מתווה ההסכם המתגבש, יונפקו לציבור בקנדה ולמוסדיים בארה"ב 60% מהון קרן הריט ולאחר השלמת המהלך אדגר השקעות תחזיק 40% מההון. החברה צופה כי השלמת ההצעה לציבור תתרחש במהלך המחצית הראשונה של 2013.

כבר בנובמבר 2012 הודיעה החברה לראשונה כי היא בוחנת אפשרות להצעה לציבור בקנדה של פעילות החברה בתחום הנדל"ן שם. כעת נראה כי המהלך קורם עור וגידים.

לדברי רועי גדיש, מנכ"ל החברה, מטרת המהלך היא להגדיל את נזילות החברה וכן ליצור דריסת רגל ראשונית בשוק ההון הקנדי, במטרה לאפשר בעתיד גיוס הון וחוב נוסף בשוק הקנדי שהנו אטרקטיבי להערכת החברה. גדיש הוסיף כי עצם בחירת הבנק לשמש כחתם מוביל מצביע על איכות תיק הנכסים של החברה בקנדה.

אדגר השקעות מציגה גידול עקבי בהכנסות מהשכרת נכסים - צמיחה של יותר מ־8% בשנתיים - אך הרווח הנקי של החברה הלך וקטן,ירידה של כ־23% בשנתיים. הסיבה העיקרית לשחיקה ברווחיות החברה מיוחסת לרכיב עליית ערך נדל"ן להשקעה אשר היה גבוה יותר בשנתיים שקדמו. למרות הקיטון המדובר, שיעור הרווח הנקי של אדגר השקעות עומד על כ־26% מסך ההכנסות.

אדגר השקעות פועלת בתחום הנדל"ן המניב וכן בייזום וניהול פרוייקטים לבנייה. מרבית אחזקותיה של החברה הן בקנדה ובישראל. בנוסף, לחברה נכסים בבלגיה ופולין.

תגיות